• انتشار: 22 آوریل 2019
  • ساعت: 11:20
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 33899
پرینت

داکتر عبدالله عبدالله: سوء مدیریت سبب لغو نشست قطر شد

داکترعبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی، می‌گوید سوء مدیریت سبب شد نشست بین‌الافغانی قطر لغو شود.

آقای عبدالله در نشست امروز دوشنبه‌ی شورای وزیران نسبت به تأخیر در برگزاری نشست قطر ابراز تأسف کرد و گفت:«به دلیل سوء‌مدیریتی که صورت گرفت، زمینه‌ای که برای گفت‌وگو و بحث در قطر ایجاد شده بود، برهم خورد.»

با این حال، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، تأمین صلح در کشور را خواست همه مردم افغانستان عنوان کرد و افزود مردم صلح را یک ضرورت می‌دانند و حاضراند در «وقت بهتر» و  در صورت نمایند‌گی بهتر به گفت‌وگو با گروه طالبان در هرجایی حاضر شوند.

عبدالله عبدالله تشکیل شورای رهبری مصالحه را برای ایجاد صدای واحد مردم در گفت‌وگوهای صلح یک ضرورت دانست و تأکید کرد در گفت‌وگوهای صلح باید مردم افغانستان با یک صدا شرکت کنند تا طرف‌هایی که صلح نمی‌خواهند، معلوم شود.

رییس اجرایی در این نشست اما به صورت مشخص از فرد یا طرفی که سوء‌مدیریت آنها باعث لغو نشست بین‌الافغانی قطر شده است نام نبرد.

نشست بین‌الافغانی قطر که برای روزهای شنبه و یک‌شنبه هفته جاری در شهر دوحه پایتخت قطر برنامه‌ریزی شده بود، دو روز پیش از برگزاری لغو شد. ارگ ریاست جمهوری در خبرنامه‌ای، دلیل لغو نشست قطر را عدم توافق کابل و دوحه بر سر فهرست شرکت‌کنندگان این نشست اعلام کرده بود. حکومت یک هیأت ۲۵۰ نفری را برای شرکت در نشست قطر تعیین کرده بود که با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد.

رییس اجرایی در نشست شورای وزیران با اشاره به حمله گروه داعش بر وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی، خاطرنشان کرد گروه طالبان با اعلام عملیات الفتح مسوولیت کشتار و تحمیل جنگ و خشونت بر مردم افغانستان را بر‌عهده گرفته است.

 حمله روز شنبه، ۳۱ حمل، بر وزارت مخابرات که حدود ۲۰ نفر نظامی و غیرنظامی در آن کشته و زخمی شدند، با محکومیت ملی و بین‌المللی روبه‌رو شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *