• انتشار: 13 فوریه 2018
  • ساعت: 15:04
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 26395
پرینت

داکتر عبدالله: حکومت متعهد به حمایت از توانمندسازی زنان است

رییس اجراییۀ حکومت وحدت ملی، ضمن ستایش از نقش و سهم فعال زنان در روند حکومت‌داری می‌گوید که حکومت متعهد به حمایت همه‌جانبه از برنامه‌های توانمندسازی زنان می‌باشد.

عبدالله عبدالله در سیمیناری که زیر عنوان “رویکردهای مختلط دانشگاه امریکایی افغانستان در مورد پیشرفت‌های زنان” امروز (سه شنبه، ۲۴ دلو) در قصر مرمرین برگزار شده بود، گفت: بانوان مهم‌ترین نقش‌آفرینان در جامعه‌اند. تجربۀ سال‌های پسین نشان داده است که بانوان هم‌گام با مردان در زمینه‌های آزادی بیان، امور اجتماعی، اقتصاد، تجارت، امنیت، صلح و دست‌آوردهای دیگر امروزی کشور سهم فعال داشته‌اند.

عبدالله عبدالله، از تلاش بانوان به خاطر به دست آوردن حقوق‌شان در جامعه و سهم گرفتن‌شان در روند حکومت‌داری، به نیکویی یاد کرد. رییس اجراییه وعده سپرد که حکومت وحدت ملی متعهد است تا از بانوان و برنامه‌های‌شان به خاطر سهم گرفتن در ساختن یک جامعه سالم و مرفه حمایت نموده و در راستای توانمندسازی آنان در بخش‌های مختلف هم‌کاری جدی می‌نماید.

عبدالله عبدالله برگزاری چنین سیمینارهایی را به منظور بلند رفتن آگاهی بانوان و دست یافتن‌شان به اهداف بزرگ پر اهمیت شمرده از همکاران و نهادهای بین‌المللی به ویژه از دانشگاه امریکایی در افغانستان، به خاطر حمایت از بانوان و بلندبردن ظرفیت‌های علمی و کاری‌شان سپاس‌گزاری نمود.

آقای کنیت هولاند، رییس دانشگاه امریکایی افغانستان از حضور رییس اجراییه در این سیمینار سپاس‌گزاری نموده، افزود: حمایت حکومت از بانوان و برنامه‌های شان برای آنان انگیزۀ فراوان‌تر می‌دهد و مسؤولان دانشگاه امریکایی افغانستان نیز تلاش می‌کنند تا به منظور بلندرفتن ظرفیت‌های علمی بانوان و دست یافتن شان به عرصه‌های مختلف اجمتاعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اقدامات لازم را انجام دهند.

رییس دانشگاه امریکایی نیز نقش بانوان را در جامعه مهم دانسته تأکید کرد که سهم بانوان در عرصه‌های اقتصاد، تجارت، رهبری، توسعه و پیشرفت ضروری و سازنده است. وی هم‌چنان اضافه کرد که هدف این سیمینارها توانمندسازی هرچه بیشتر بانوان است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *