• انتشار: ۲۰ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۸:۱۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20757
پرینت

دانش: فرصت برای برگزاری انتخابات اندک است

اولریچ ایرنسیت، شارژدافیر/کاردار سفارت آلمان در افغانستان، با سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری دیدار کرده در مورد موضوعات مختلف از جمله برگزاری انتخابات و پروسه صلح صحبت کردند.

آقای دانش در مورد پروسه انتخابات گفت: با آنکه در مباحث مربوط به برگزاری انتخابات پیشرفت های بسیارى صورت گرفته است؛ ولی تاکنون تصمیم نهایی اتخاذ نگردیده است.

دانش با اشاره به اینکه فرصت برای برگزاری انتخابات کم است گفت که نحوۀ برگزاری انتخابات، تعیین تقویم، مشخص شدن حوزه های انتخاباتی و تأمین بودجه از موضوعات مهم است که باید به زودی در مور آن تصمیم گرفته شود.

معاون رییس جمهوری گفت که حکومت افغانستان به برگزاری انتخابات الکترونیکی به این دلیل تأکید دارد که شفافیت پروسه از این طریق بهتر تأمین می گردد.

به گفته معاون رییس جمهور درخصوص موضوعات یاد شده و همچنین تأمین بودجه انتخابات، میکانیزم نظارت بر مصرف بودجه و موارد دیگر با همکاران بین المللی افغانستان مشورت های لازم صورت گرفته و امید است که به زودی تصمیم نهایی در زمینه برگزاری انتخابات گرفته شود.

آقای دانش در مورد پروسه صلح به خصوص تطبیق موافقت نامه صلح با حزب اسلامی نیز گفت که روند مذاکره با حزب اسلامی یک پروسه بین الافغانی بوده و این موافقت نامه از جانب آن حزب با پذیرش قانون اساسی و نظام سیاسی کشور و حفظ ارزش های کنونی به امضا رسیده است.

وی با ابراز خوشبینی از روند تطبیق موافقت نامه صلح با حزب اسلامی افزود که پروسۀ صلح با دیگر مخالفان دولت نیز با حفظ ارزش های نوین و دستاورد های مشترک افغانستان و همکاران بین المللی آن در بیشتر از یک دهۀ گذشته، به پیش برده خواهد شد.

در این دیدار، اولریچ ایرنسیت، شارژ دافیر سفارت آلمان در افغانستان نیز ضمن تأکید به توسعۀ روابط متقابل و حسنه میان دو کشور، از کمک و همکاری دولت آلمان در برگزاری انتخابات اطمینان داده گفت که انتخابات جزء جدایی ناپذیر دموکراسی است و امید است که حکومت افغانستان به زودی در خصوص موضوعات مرتبط به برگزاری انتخابات تصمیم نهایی را اتخاذ نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *