• انتشار: 20 جولای 2017
  • ساعت: 12:50
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22770
پرینت

دانش: اپوزیسیون درون حکومتی یک حرکت پارادوکسیکال است

سرور دانش معاونت ریاست جمهوری می گوید که اپوزیسیون درون حکومتی در ذات خود یک حرکت پارادوکسیکال و از نگاه ملی و بین المللی فاقد منطق حقوقی و سیاسی است.

آقای دانش، امروز پنج شنبه ۲۹ سرطان همراه یک هیئت بلند پایه دولتی به ولایت دایکندی سفر کرد و در بین هزاران تن از کسانی که به استقبال او امده بودند، سخنرانی کرد.

معاون دوم ریاست جممهوری در سخنرانی امروزش در ولایت دایکندی به چندین مساله مهم سیاسی کشور اشاره و از رفتار برخی از سیاست مداران به صورت تلویحی انتقاد کرد.

وی در این سخنرانی از فرد خاصی نام نگرفت اما طی ماه ها گذشته چندین مقام دولتی به دلیل آنچه که آنان انحصارگرایی می گویند، از دولت انتقادهای تندی کرده اند.

عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی، محمد محقق معاونت ریاست اجرایی، صلاح الدین ربانی وزیر خارجه و عطا محمد نور والی بلخ از سیاست مدارانی است که تاکنون از رئیس جمهوری انتقاد کرده اند.

حدود دو هفته پیش نیز سه حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، جنبش اسلامی و جمعیت اسلامی ائتلافی را تشکیل دادند و خواستار اصلاح نظام شدند.

بنیانگذاران این ائتلاف از جمله سران حکومت وحدت ملی است. این افراد می گویند که در حکومت وحدت ملی انحصاری طلبی و قوم گرایی به شدت جریان دارد.

آقای دانش در سخنانش همچنین به موضوع برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نیز اشاره کرد و گفت که انتخابات ریاست جمهوری بدون هیچ تردیدی در سال ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

کمیسیون مستقل انتخابات قبل از این اعلام کرده بود که انتخابات مجلس نمایندگان را ١۶سرطان سال آینده (١٣٩٧) برگزار می کند اما نهادهای انتخاباتی به تاریخ برگزاری تردید دارند.

آنان می گویند که با توجه به برنامه های کنونی دولت و کمیسیون انتخابات برگزاری انتخابات در سال آینده ممکن نخواهد بود.

سرور دانش اما می گوید که حکومت وحدت ملی با این که در آغاز کار و در طول دو و نیم سال گذشته با دشواری ها و چالش های فراوان مواجه بوده، اما اکنون با حرکت در یک مسیر روشن و با هماهنگی و انسجام و تجربه بهتر، برنامه های حکومت با موفقیت در حال اجرا و تطبیق است.

آقای دانش همچنین خطاب به مردم دایکندی گفت که اگر احیانا در سطح محلی مشکل داشته باشند، من به آنان اطمینان می دهم که بیایند حکومت و اداره در خدمت آنان است و با گفتگو و به شیوه دوستانه این مشکلات جزئی را حل می کنیم.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد اما هرگز منطقی و معقول نیست که از راه های دیگر دست به اقدام زده و منطقه و ولایت خود را ناامن گردانید و به مردم خود صدمه بزنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *