• انتشار: ۲۹ دلو ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۴۶
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 26527
پرینت

دانش آموز نجات یافته از تیراندازی در آمریکا: «ترامپ! شرم به تو باد.»

یک دانش آموز مکتب در ایالت فلوریدا که از سانحه تیراندازی اخیر جان سالم بدر برده با برپایی تظاهراتی بر ضد قانون سلاح و در پیوند به ارتباط ترامپ با «انجمن ملی سلاح» آن کشور با شعارهایی بلند خطاب به او گفت: «ترامپ! شرم به تو باد.»

«اما گونزالز» دانش آموزی که از حادثه تیراندازی در مکتبی در ایالت فلوریدای آمریکا جان سالم بدر برده، روز گذشته (شنبه) در تظاهراتی متشکل از خانواده های قربانیان این حادثه و مقامات محلی بر علیه قانون سلاح گفت: «شرم به تمامی سیاستمدارانی که از (ان آر ای- سلاحی که مهاجم ۱۹ ساله در حادثه تیراندازی به مکتب از آن استفاده کرد.) پول دریافت می کنند.»

لازم به ذکر است که کمپاین انتخاباتی دونالد ترامپ در زمان کارزارهای انتخاباتی اش از حمایت های میلیون دالری لابی های سلاح در آن کشور استفاده برد.

حمله روز چهارشنبه به مکتب متوسطه «مارگوری استونمن داگلاس» در ایالت فلوریدای آمریکا که جان ۱۷ تن را گرفت، افکار عمومی را ترغیب به درخواست برای پایان یافتن فوری برای بن بست قانون کنترل اسلحه در این کشور کرد.

«نیکولاس کروز» مهاجم ۱۹ ساله این مکتب با وجود سابقه خشونت رفتاری توانسته بود پیش از حمله به راحتی و قانونی سلاح خریداری کند.

اما سران آمریکا در واشنگتن در پاسخی غیر مستقیم به قانون حمل و کنترل سلاح در این کشور گفته اند که این لابی طرفدار سلاح ان آر ای به کار خود ادامه می دهد. دونالد ترامپ هم در سخنانی بدون اشاره به قانون حمل سلاح، مسئله روانی را مقصر اصلی این رویداد دانست.

گونالز گفت: «اگر رئیس جمهور خود شخصا پیش من بیاید و به صورت من نگاه کرده و بگوید که چقدر این حادثه دردناک بوده، اما هیچ کاری قرار نیست در این خصوص انجام شود، من با روی خنده به او می گویم که چقدر پول از (انجمن ملی سلاح) دریافت کرده است.»

او افزود: «اما مهم نیست. من همین الان می دانم که او چقدر دریافت کرده است. ۳۰ میلیون دالر. انجمن ملی سلاح این پول را خرج کمپاین انتخاباتی ترامپ کرد که سبب شکست هیلاری کلینتون گردید.»

گونالز با اشاره به تعداد حادثه های تیراندازی در سال جاری میلادی در آمریکا و بخش کردن ۳۰ میلیون دالر به تمامی قربانیان این حادثه گفت: «آیا واقعا ارزش جان این انسان ها برای تو (ترامپ) همین قدر است؟»

شعار و گفته های این دختر جوان به سرعت در شبکه های مجازی آمریکا و سراسر دنیا پخش شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *