• انتشار: ۷ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۰:۱۰
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 24621
پرینت

داعش فایل صوتی تازه ای از ابوبکر البغدادی منتشر کرد

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش پس از گذشت تقریبا یک سال، امروز یک فایل صوتی تازه از ابوبکرالبغدادی رهبر این گروه منتشر کرد. طی این مدت این گروه شکست های زیادی متحمل شده است.

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش پس از گذشت تقریبا یک سال، امروز یک فایل صوتی تازه از ابوبکرالبغدادی رهبر این گروه منتشر کرد. در حالیکه پیش تر گزارش هایی از کشته شدن وی توسط مقامات روسیه منتشر شده بود. از سوی دیگر، طی این مدت این گروه شکست های زیادی را در عراق و سوریه متحمل شده است.

زمان دقیق ضبط این فایل صوتی که ۴۶ دقیقه است و توسط خبرگزاری «الفرقان» وابسته به گروه داعش منتشر شده کاملا مشخص نیست، اما در این فایل، شنیده می شود که ابوبکر البغدادی به تهدیدهای کوریای شمالی علیه جاپان و آمریکا اشاره می کند، که این خود می تواند گواهی بر تازگی این فایل صوتی باشد.

این فایل در حالی منتشر می گردد که پیش تر گزارش های زیادی مبنی بر کشته شدن وی منتشر شده بود و همچنین از اخرین باری که از بغدادی تصویر و یا صدایی ضبط شده منتشر شده بود تقریبا نزدیک به یک سال می گذرد.

آخرین باری که از وی فایلی منتشر شد دو هفته پس از نبرد موصل بود، که در آن فایل او از جنگجویان داعش خواسته بود تا با کافران بجنگند و از خون هایشان رودها جاری سازند.

از آن زمان تاکنون داعش شکست های زیادی را در موصل متحمل گردیده است، جایی که بغدادی سه سال پیش برای اولین بار خلافت خود خوانده خود را اعلام کرد.

وزارت دفاع روسیه پیش تر طی گزارشی اعلام کرده بود که جنگنده های این کشور به احتمال زیاد ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش را به هلاکت رسانده اند، زیرا این جنگنده ها یک نشست سران ارشد داعش را در اطراف شهر رقه سوریه هدف قرار داده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *