• انتشار: 27 اکتبر 2015
  • ساعت: 15:29
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3841
پرینت

داعش خانه های طالبان را آتش زده است

گروه دولت اسلامی (داعش) خانه‌های ۱۰۶ عضو گروه طالبان را به دلیل همکاری با گروه طالبان به آتش کشیدند.

کمیسیون حقوق بشر در اعلامیه‌ای نوشته که این خانه‌های مسکونی در ولسوالی‌های “اچین” و “پچیراگام” ولایت ننگرهار موقعیت دارد و از سوی گروه داعش به آتش کشیده شده است.

کمیسیون در اعلامیه خود این امر را به اختلاف بین این دو گروه مسلح شورشی نسبت داده و از افزایش نقض حقوق بشر از جانب گروه داعش در ولایت ننگرهار ابراز نگرانی کرده است.

براساس این اعلامیه، داعش ۱۵ غیرنظامی شامل ۷ بزرگ قومی و ۸ فرد عادی از جمله یک کودک را به صورت “بی‎رحمانه‌ای” به قتل رسانده است.

کمیسیون حقوق بشر افزوده که گروه داعش در ولسوالی‌های اچین و نازیان چهار زندان شخصی دارد که در آن‌ها افرادی را نیز نگهداری می‌کند.

این نهاد حقوق بشری همچنین گزارش داده که داعش در سه ولسوالی اچین، کوت و ده‌بالا مانع آموزش بیش از ۲۷ هزار دانش‌آموزش و باعث آواره شدن ۲۲۱۷ خانواده شامل بیش ۱۴ هزار نفر شده است.

این نهاد از “افزایش نقض حقوق بشردوستانه به‌ویژه مختل شدن پروسه عادی آموزش و پرورش، دسترسی به خدمات صحی، بی‌جاشدگی گسترده و تخریب سرپناه و کم‌بود وسایل معیشتی، موجودیت زندان‌های غیرقانونی و شخصی، کشته شدن افراد ملکی و بزرگان قومی” ابراز نگرانی کرده است.

کمیسیون مستقل حقوق بشر از دولت و مجامع بین‌المللی خواسته که با چنین تخلفات حقوق بشری برخورد جدی کنند و “با شناسایی و تحقیق در زمینه برای دستگیری و محاکمه و مجازات ناقضان حقوق بشر و حقوق بشر دوستانه تدابیر و اقدامات جدی، عملی و موثر را اتخاذ نمایند”.

هنوز گروه طالبان و گروه داعش به انتشار این اعلامیه کمیسیون مستقل حقوق بشر واکنش نشان نداده‌اند.

پیشتر گروه داعش در ولایت ننگرهار تصاویر ویدئویی را منتشر کرده بود که در آن نشان می‌داد اعضای این گروه چند عضو اسیر گروه طالبان را مجبور می‌کنند که روی بمب بنشینند و بمب‌ها را زیر پای آن‌ها منفجر می‌کنند.

گروه طالبان به انتشار این تصاویر ویدئویی واکنش نشان داد و کشتار اعضای خود به دست اعضای داعش به این صورت را “غیرقابل تحمل” خواند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *