• انتشار: 28 دسامبر 2015
  • ساعت: 16:01
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5546
پرینت
معاون مجلس نمایندگان:

داعش بدیل طالبان است/دولت از داعش حمایت می کند

ظاهر قدیر، معاون مجلس نمایندگان می گوید که پروژه داعش بدیل طالبان است و دولت به صورت نامحسوس از گروه تروریستی داعش حمایت می کند.

 

آقای قدیر امروز دوشنبه در صحن علنی مجلس گفت که در جنگ های بین طالبان و داعش؛ هلی کوپترهای دولتی نیروهای طالبان را بمباران می کند.

معاون مجلس نمایندگان چندی پیش نیز ادعا کرده بود که حنیف اتمر و برخی از مقام های امنیتی از فرماندهان داعش در کابل پذیرایی می کند و انان را حمایت می کند.

امروز نیز گفت که چند روز اخیر هلی کوپترهایی در ولایت ننگرهار نشست و برخاست می کند که علت این نشست ها را مشکل فنی عنوان می کنند و می گویند که هلی کوپترهای کرایه ایی است.

آقای قدیر اضافه کرد که دولت باید به صورت جدی این معظل را بررسی کند.

وی در قسمتی دیگر از سخنان خود گفت که داعش انواع و اقسام سلاح ها را دارد و باید مشخص شود که این گروه تروریستی از کجا چنین مهماتی را به دست می آورد.

معاون اول مجلس نمایندگان مدعی است که در پیوند به حمایت دولت اسناد کافی دارد و این اسناد را به مرور زمان ارایه خواهد کرد.

برخی از نمایندگان می گویند که چنانچه دولت در برابر ادعاهای معاون مجلس سکوت اختیار کند، به معنای حمایت از گروه های تروریستی است.

اما مقام های دولتی، به خصوص سرپرست وزارت دفاع همواره ادعاهای این عضو مجلس را رد کرده است و این ادعاها را مطرح ساختن خود عنوان کرده اند.

چندی پیش معصوم استانکزی در یک نشست مطبوعاتی به صورت مستقیم اسمی از ظاهر قدیر نبرد ولی گفت که برخی از افراد برای مطرح ساختن خود، دست به حرکت فرا قانونی می زنند.

آقای استانکزی گفته بود که این افراد با راه اندازی چندین موتر مسلح در داخل شهر تحت نام مبارزه با تروریسم، نظم عمومی شهر را بهم می زنند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *