• انتشار: 13 ژانویه 2016
  • ساعت: 17:38
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 6062
پرینت

داعش، مسئولیت حمله بر کنسولگری پاکستان را به عهده گرفت

گروه موسوم به “دولت اسلامی” یا داعش مسئولیت حمله بر کنسولگری پاکستان در شهر جلال آباد را به عهده گرفته است. در این حمله دست کم هفت عضو نیروهای امنیتی کشته شدند.

گروه “دولت اسلامی” یا داعش با نشر یک اعلامیه به زبان عربی در صفحه تویترشان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است. این گروه گفته است که دو تن از سه مهاجم واسکت‌های مملو از مواد انفجاری خود را انفجار دادند.

داعش در این اعلامیه خود گفته است: “این حمله حدود چهار ساعت طول کشید و در جریان آن ساختمان کنسولی تخریب و ده‌ها کارمند آن همراه شماری از افسران مرتد استخبارات نظامی پاکستان (آی اس آی) کشته شدند.”

این در حالی است که حکومت پاکستان گفته است مسئولان کنسولگری سالم اند و مقام‌های حکومت نیز صرفاً کشته شدن هفت عضو نیروهای امنیتی را تایید کرده اند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار پیشتر به رسانه ها گفته بود که این حمله حوالی ساعت ۹ قبل از ظهر چهارشنبه به وقوع پیوست.

او افزود که یک حمله کننده انتحاری تلاش کرد خود را در صف متقاضیان ویزا در پیش روی کنسولگری پاکستان جا بزند و بعد از این که از ورود او ممانعت صورت گرفت، مواد انفجاری همراه خود را منفجر کرد.

همچنین مسئولان یک شفاخانه خصوصی در جلال آباد گفته اند که سه کودک یک مکتب خصوصی در نزدیکی محل انفجار زخمی شده اند.

باشندگان محل گفته اند که شاهد یک سلسله انفجارها و تیراندازی بودند و یک مکتب در مجاورت محل حمله تخلیه شد.

گروه تروریستی داعش حدود ۸ ماه است که فعالیت های خود را در کشور راه اندازی کرده و بارها نمایندگان ولایت های ننگرهار و هلمند اظهار نگرانی کرده اند.

###DW

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *