• انتشار: 30 دسامبر 2015
  • ساعت: 13:13
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5610
پرینت
عضو مجلس:

داعش، اطراف کابل هم وجود دارد

عبدالرحمان رحمانی، نماینده مردم ولایت بلخ در مجلس می گوید که گروه ترویستی داعش در گوشه و کنار شهر کابل به صورت مخفیانه فعالیت می کند و وجود دارد.

 

آقای رحمانی که امروز چهارشنبه در صحن علنی مجلس سخن می زد، گفت: “تحقیق کنید، اگه واقعیت نداشت مرا همینجا دار بزنید”.

این عضو مجلس اضافه کرد، شش ماه پیش حنیف اتمر در همین مجلس مدعی بود که داعش در افغانستان وجود ندارد و این تبلیغات دشمنان است، “حال به سر خود می زند که داعش هست”.

چند ماه پیش، نمایندگان و برخی از رسانه ها گزارش های را منتشر کردند که گروه تروریستی داعش در ولایت های فراه، هلمند و ننگرهار فعالیت می کنند، اما این خبر همواره از سوی مقام های امنیتی رد می شد.

همچنین سال گذشته نیز در برخی از مناطق شهر کابل روی دیوارها نوشته شده بود “زنده باد داعش” که نهادهای امنیتی ادعا کردند این افراد را دستگیر کرده اند.

بعد از گذشت چندین ماه این نماینده مجلس ادعا می کند که اسنادی دارد که داعش در اطراف کابل وجود دارد. رحمانی می گوید “استخبارات نیستم، ولی اطلاعات دارم”.

داعش را امریکا تمویل می کند

برخی دیگر از نمایندگان مجلس نیز مدعی هستند که گروه تروریستی داعش توسط امریکا تمویل می شود تا آن کشور به منافع خود برسد.

سرور عثمانی فراهی، نماینده مردم فراه در مجلس می گوید که امریکا همواره حامی تروریسم بوده و جنگ هایی که در کشورهای اسلامی جریان دارد، به خاطر فروش سلاح های کشورشان است.

الله گل مجاهد، نماینده مردم کابل نیز گفت که رادیو خلیفه –رادیوی داعش- از پایگاه نیروهای امریکایی در میدان هوایی ننگرهار نشرات دارد.

آقای مجاهد افزود که آنان [امریکا] می خواهد که جنگ در کشور ما وجود داشته باشد تا انان به منافع خود برسند.

وی از مجلس خواست تا هییتی تعیین کند و این موضوع –رادیو داعش در میدان هوایی ننگرهار- را از نزدیک بررسی کند تا جنگ پیشرفته تر نشود.

این عضو مجلس همچنین اضافه کرد که گپ های ظاهر قدیر دقیق است و این گپ ها نباید ساده گرفته شود، اگر ساده گرفته شد، یک سال دیگر نتیجه اش را خواهید دید.

ظاهر قدیر، معاون اول مجلس طی ماه های اخیر ادعاهایی کرده است که حنیف اتمر و برخی از سفارت خانه های خارجی با فرماندهان داعش در کابل رفت و آمد دارند.

آقای قدیر برای مبارزه با این گروه تروریستی به ولایتش (ننگرهار) رفته است و چندی پیش نیز افراد منسوب به وی سر چهار عضو گروه تروریستی داعش را برید.

این اقدام افراد ظاهر قدیر باعث شد که کمیسیون حقوق بشر و ریاست جمهوری واکنش هایی را نشان دهد و رئیس جمهوری دستور بررسی این رویداد را داده است.

اما برخی از نمایندگان مجلس از اقدام افراد ظاهر قدیر حمایت کردند و عمل آنان را مطابق به حکم قران عنوان کردند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *