• انتشار: ۲۶ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۷:۴۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20880
پرینت

دادستان کل: روش های جدید تحقیق در دادستانی اجرا می شود

فرید حمیدی دادستان کل کشور می گوید که روش های جدید تحقیق و شناسایی مجرمان در دادستانی افغانستان اجرا می‌شود. او از این روش ها نامی نبرد.

آقای حمیدی امروز سه شنبه در نشستی در کابل گفت که ما نمی‌توانیم در بخش مبارزه با فساد و جرایم دقت را قربانی سرعت کنیم و اشاره‌ای هم به ۲ پرونده جنجالی این روزهای افغانستان کرد و افزود: پرونده جنرال دوستم و احمد ایشچی تحت بررسی و تحقیق قرار دارد.

دادستان کل افغانستان خاطرنشان کرد: دادستانی کل به هیچ پرونده‌ای نگاهی ویژه ندارد و عدالت برای همه یکسان اجرا می‌شود.

او افزود، تا به حال در حدود ۹۰۸ قضیه به این اداره آمده‌است که از آن جمله ۴۰۵ قضیه نهایی شده‌است.

حمیدی در قسمتی دیگر از سخنان خود افزود که دستگاۀ عدلی و قضایی افغانستان در امر مبارزه با فساداداری تعهد جدی دارد و ۳۸ تن از دادستان‌های که به فساد آغوشته بودند، دست‌گیر شده و به پنجۀ قانون سپرده‌ شده‌اند.

آقای حمیدی گفت که از زمان تاسیس مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری در کشور، این اداره توانسته که دو میلیارد افغانی را به بودجۀ دولت پس گردانند.

دادستان کل کشور علاوه نمود که این مقدار پول از قضیه‌های بزرگ فساداداری توسط مرکز عدلی و قضایی به بودجۀ دولت دوباره برگردانده شده‌است.

او در عین حال از افزایش دادستان‌های زن در نظام قضایی افغانستان ابراز خوشنودی کرد و افزود که در حال حاظر سهم زنان در ریاست‌های دادستانی از سه فیصد به ۱۵ فیصد افزایش یافته‌است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *