• انتشار: 13 فوریه 2016
  • ساعت: 13:49
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 7212
پرینت

خیزش های مردمی علیه گروه تروریستی داعش در ننگرهار شدید شد

مقام محلی ولایت ننگرهار می گوید که علاوه بر نیروهای امنیتی، خیزش های مردمی علیه گروه تروریستی داعش در این ولایت شدیدتر شده است.

ظاهر قدیر، معاون اول مجلس نمایندگان می گوید امیدواریم که این همسویی و وعده نیروهایې حکومتی مداوم باشد تا ریشه داعش و سایر دشمنان از بنیاد برکنده شود .

آقای قدیر گفته است، که خیزش مردمی وعده می دهد تا ریشه داعش را در سراسر افغانستان نخشکاند، آرام نشستن را بر خود حرام می داند.

معاون اول مجلس اظهار کرده است که اگر حکومت نتواند بر تعهدات خویش عمل کند، ما مطابق به وعده خود تا از بین بردن دشمنان تا اخرین رمق حیات به مبارزه خویش ادامه می دهیم.

به نقل از گزارش های منتشر شده، در حال حاضر حدود ۶۰۰ تن از افراد وابسته به ظاهر قدیر، زیر فرمان حکومت در این ولسوالی های ننگرهار جابه‌جا شده اند و امنیت ملی نیز تعهد کرده است که این افراد را به صورت همه‌جانبه تجهیز کند.

گفتنی است که مقامات محلی ولایت ننگرهار پیش از این گفته بودند که عملیات قبلی نظامیان افغان برضد داعش در ولسوالی اچین ناکام بود و هیچ دستاوردی نداشت؛ اما این بار مقامات تأکید می‌کنند که علاوه بر ولسوالی اچین، در ولسوالی‌های هم‌جوار نیز گروه داعش را ازبین خواهند برد.

از سوی دیگر وزارت دفاع افغانستان نیز با نشر خبرنامه‌ای می‌گوید که این عملیات زیر نام «شاهین ۱۸» در مربوطات ولسوالی اچین ولایت ننگرهار برضد داعش صبح امروز آغاز شد.

وزارت دفاع گفته است که این عملیات از سوی اردو، پولیس ملی، پولیس سرحدی، نظم عامه و امنیت ملی با حمایت نیروهای هوایی انجام می‌شود و نیروی خیزش مردم حمایت خواهند شد.

این عملیات پس از آن آغاز شده است که هفتۀ گذشته شماری از بزرگان قوم شینوار در کابل سران حکومت را در قبال فعالیت‌های گروه داعش در این ولایت به بی‌توجهی متهم کردند و از حکومت خواستند که باید داعش در این ولایت سرکوب گردد.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *