• انتشار: 11 سپتامبر 2018
  • ساعت: 12:11
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29160
پرینت

خود داری مقامامت امنیتی از حضور در ولسی جرگه

ویس احمد برمک، وزیرامور داخله، طارق شاه بهرامی، وزیر دفاع و معصوم استانکزی، رییس عمومی امنیت ملی از حضور در ولسی جرگه برای پاسخ‌گویی در بارۀ افزایش ناامنی‌ها خود داری کردند.

وزیران امورداخله، دفاع و رییس عمومی امنیت ملی که برای پاسخ‌گویی در بارۀ افزایش ناامنی‌ها در کشور به مجلس فراخوانده شده بودند، از حضور در پارلمان و پاسخگویی به سوالات نمایندگان خود داری ورزیدند.

این مقامات علت عدم حضور شان در مجلس نمایندگان را مصروفیت کاری و برنامه ریزی برای تأمین امنیت ماه محرم ذکر کرده اند.

شماری از اعضای مجلس نمایندگان، این کار مقام‌های امنیتی را بی حرمتی در برابر مجلس و مردم دانسته و خواهان کناره گیری آنها از مقام های شان شده اند.
اعضای پارلمان، فیصله کردند تا در بارۀ سرنوشت وزیران امور داخله، دفاع و رییس عمومی امنیت ملی، در نشست عمومی آیندۀ مجلس تصمیم بگیرند.

عبدالروف ابراهیمی، رییس مجلس نمایندگان گفت: «ما از طریق کمیتۀ روئسا روزش را مشخص می‌سازیم؛ آن‌ها باید بیایند به پرسش‌های نمایندگان پاسخ بدهند و شما در موردشان تصمیم بگیرید»

مجلس نمایند‌گان در حالی این مقامات را برای پاسخ‌گویی فراخوانده بودند که در روزهای اخیر کابل شاهد چندین حملۀ انتحاری بوده وشماری از ولسوالی ها در ولایت های بغلان، قندوز، جوزجان، سرپل، هرات، سمنگان، فراه و وردک سقوط کرده و تلفات سنگین به نیروهای دولتی در جنگ با طالبان وارد شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *