• انتشار: ۸ ثور ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۰۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 9043
پرینت
دفتر معاونت اول ریاست جمهوری:

خبر نیویورک تایمز “بی اساس” و “غرض آلود” است

دفتر معاونت اول ریاست جمهوری گزارش نیویورک تایمز مبنی بر ندادن ویزا به عبدالرشید دوستم را “بی اساس” و “غرض آلود” خوانده است.

 

روزنامه نیویورک تایمز اخیرآ گزارشی را منتشر کرده بود که مقامات آمریکایی از صدور ویزا به معاون اول ریاست جمهوری امتناع کرده است.

در گزارش روزنامه نیویورک تایمز آمده است که مقامات آمریکایی به دولت اطلاع داده بودند که در صورت ارائه درخواست ویزا برای ژنرال دوستم، آن را رد خواهند کرد.

عنایت‌الله فرهمند، رئیس دفتر معاون اول رئیس جمهوری در پیامی در فیسبوک خود نوشته است: “قرار بود این سفر انجام شود، اما ناآرامی‌های آقچه و قندوز باعث انصراف از این سفر مهم شد. دوستان ما از رسانه‌ها و دیگر هیئت همراه که عازم نیویورک بودند، شاهد هستند که تمامی آمادگی‌ها گرفته شده بود.”

نیویورک تایمز به نقل از دو منبع آمریکایی و افغان که از آنها نام نبرده، نوشته است: “دولت افغانستان برای جلوگیری از یک سرافکندگی عمومی، به صورت فوری و سری سفر آقای دوستم به آمریکا را لغو کرد.”

یکی از آگاهان سیاسی به خبرگزاری پژواک گفته بود ندادن ویزا به مقام های دولتی چیز تازه ای نیست بلکه قبل از این به محمد قسیم فهیم نیز ویزا نداده بودند.

گزارش نیویورک تایمز مبنی بر ندادن ویزا به معاون اول رئیس جمهوری واکنش های را در صفحه های اجتماعی در برداشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *