• انتشار: ۱۲ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۰:۳۶
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 10472
پرینت

خانواده آمریکایی از طالبان خواست تا به دختر و دامادشان رحم کرده و آنها را آزاد کنند

یک خانواده آمریکایی که دختر و دامادشان در سال ۲۰۱۲ توسط طالبان ربوده شدند می گویند که سال گذشته نامه ای از دخترشان دریافت کردند. هم اکنون این خانواده از طالبان خواسته اند تا به دختر و دامادشان ترحم نشان داده و آنها را آزاد کنند.

 

کایتلان کولمن و همسر کانادایی اش جوشا بویل در اواسط سال ۲۰۱۲ زمانی که از سفری طولانی به نزدیکی کابل رسیده بودند، توسط ربایندگانی ناشناس ربوده شدند. پدر و مادر کایتلان کولمن می گویند که در ماه نوامبر سال گذشته نامه ای از دخترشان دریافت کردند. آنها می گویند که آخرین باری که دختر و دامادشان را دیده اند چهار سال می گذرد.

این خانواده می گویند که دخترشان در نامه نوشته است “از خدا می خواهم که بتوانم بار دیگر شما را ببینم، بشنوم دیگران چکار می کنند.”

و خطاب به خواهر کوچکترش نوشته است “سلام ها و عشق مرا به تک تک اعضای خانواده برسان و این نامه را به همگی نشان بده. کلیر! گرچه خنده دار است، اما کاش تو هم اینجا کنارم بودی. مادر! بسیار دوست دارم از آشپزی های خوشمزه ات که با تمام جزئیاتش تعریف می کردی بشنوم.”

وی همچنین در نامه اش نوشته است که به تازگی صاحب دومین فرزندشان در اسارت شده اند.

لازم به ذکر است که پیش از این نامه، این زوج تنها در سال ۲۰۱۳ با ارسال دو کلیپ ویدیویی از دولت آمریکا خواسته بودند که آنها را از چنگ طالبان نجات دهند، و از آن زمان تاکنون هیچ ارتباط دیگر وجود نداشته است.

گفتنی است که این زوج در تابستان سال ۲۰۱۲ کشورشان را به مقصد روسیه ترک کردند. سپس از آنجا وارد کشورهای آسیای میانه قزاقستان، تاجیکستان، قرقیزستان و سپس افغانستان شدند. خانواده این زوج می گویند آخرین ارتباطی که با دامادشان داشتند در هشتم اکتبر سال ۲۰۱۲ بود. وی که از یک انترنت کلب با خانواده همسرش صحبت می کرد مدعی شد که در یک مکان ناامن حضور دارند.

خانواده این زوج در گفتگو با یک خبرگزاری آنلاین خطاب به فرماندهان طالبان از آنها خواستند همانطور که ماه مبارک رمضان به اواخر خود نزدیک می شود به این زوج ترحم نشان داده و آنها را آزاد کنند.

پدر این خانواده گفت “به عنوان یک مرد، پدر و هم اکنون پدربزرگ، از شما می خواهم تا به دخترم، شوهرش و نوه زیبایمان ترحم نشان دهید. لطفا فرصتی دیگر به آنها بدهید که بار دیگر در صلح و آرامش در کنار ما زندگی کنند.”

مادر این خانواده نیز گفت “من واقعا می خواهم نوه هایم را ببینم. همیشه آنها را پیش چشمانم تصور می کنم. همیشه آنها و دخترم را تصور می کنم. هر روز برایم بسیار سخت می گذرد. هر روز را بسیار به سختی می گذرانم.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *