• انتشار: ۳ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۲۸
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 17829
پرینت

خارج شدن قطاری از خط در هند، ۷۲ کشته و زخمی برجای گذاشت

پس از اینکه یک قطار مسافربری در جنوب کشور هند از مسیر خود خارج شد، دست کم ۳۲ تن جانشان را از دست دادند و ۵۰ تن دیگر نیز زخمی شدند.

«چاندرالکا موکراجی» مدیر خط آهن منطقه ای ولسوالی «ویزیاناگرام» در ایالت آندرا پرادش می گوید که هفت واگن قطار مسافربری «اکسپرس هیراکاند» در نیمه شب شنبه در نزدیکی ایستگاه قطار «کونرو» در ولسوالی ویزیاناگرام از خط خارج شد.

قطار از شهر «جاجلاپور» در ایالت «چتیسگر»  به سوی شهر «بابونشوار» مرکز ایالت اوریسا در حرکت بود که از خط خارج گردید. در پی این حادثه، ۳۲ تن کشته شده و ۵۰ تن دیگر زخمی شدند.

جی پی میسرا مسئول مطبوعاتی خط آهن ساحل شرق هند گفته است که احتمال افزایش تلفات وجود دارد، زیرا بسیاری از مسافران همچنان زیر واگن های قطار گیر مانده اند. تحقیقات در این زمینه آغاز شده است.

لازم به ذکر است که هند سومین خط آهن گسترده جهان را دارد، اما همواره حوادث ناگواری مرتبط با خط آهن از این کشور گزارش می شود.

در ماه نوامبر سال گذشته میلادی نیز، پس از اینکه یک قطار مسافربری در ایالت «اوتار پرادش» از خط خارج شد، ۱۴۶ تن جان خود را از دست دادند.

خط آهن کشور هند با وجود اینکه بسیار گسترده و بزرگ است، اما علایم راهنمایی، سیستم ارتباطی و همچنین وسایل و تجهیزات نگهداری بسیار ضعیفی دارد. در چندین نقطه حتی از علامت دهی انسانی استفاده می شود که همواره خطر خطای انسانی در آنها بالا است.

براساس یک گزارش دولت هند، سالانه ۱۵ هزار نفر در این کشور در اثر حوادث مرتبط با خط آهن جان خود را از دست می دهند. مرگبارترین رویداد در این کشور مربوط به سال ۱۹۸۱ می باشد، که در آن سال، یک قطار مسافربری در شمال این کشور به درون رودخانه باگماتی سقوط کرد و در حدود ۸۰۰ جانشان را از دست دادند.

نارندرا مودی نخست وزیر این کشور سال گذشته وعده سپرد ۱۳۷ میلیارد دالر طی ۵ سال آینده برای تقویت سیستم خط آهن این کشور به مصرف برسد.

سیستم خط آهن گسترده هند، روزانه ۲۳ میلیون نفر را جابجا می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *