• انتشار: 20 دسامبر 2015
  • ساعت: 20:52
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5286
پرینت
ظفرهاشمی:

حکومت گام های اساسی برای اصلاح نظام انتخاباتی برداشته است

سید ظفر هاشمی معاون سخنگوی ریاست جمهوری می گوید که حکومت به منظور آوردن اصلاحات در نظام انتخاباتی کشور، گام های اساسی برداشته است.

آقای هاشمی با اشاره به اینکه کمیته گزینش کمیسون انتخاباتی به کار خود آغاز کرده است گفت “این اقدام حکومت زمینه را برای برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه که مورد قبول مردم افغانستان باشد فراهم می کند.”

معاون سخنگوی ریاست جمهوری می گوید که تمامی گام ها برای برگزاری انتخابات شفاف و به دور از دغدغه برداشته شده است، و تلاش بر این است تا زمینه برای برگزاری انتخابات شفاف مساعد گردد.

آقای هاشمی گفت که کمیته گزینش کمیسیون انتخاباتی هفته گذشته جلسات ابتدایی خود را برگزار کردند و جلسات رسمی این کمیته در هفته جاری برگزار خواهد شد.

کمیته گزینش کمیسیون انتخاباتی هفت عضو دارد و موظف است تا برای کمیسیون مستقل انتخاباتی و کمسیون شکایات انتخاباتی کاندیداهایی را به رئیس جمهوری معرفی نماید.

گفتنی است که مجلس نمایندگان اما روز گذشته با شروع کار کمیته گزینش مخالفت کردند و آن را غیرقانونی اعلام کردند.

مجلسی ها در جلسه روز گذشته خود اظهار کردند که روند کار کمیته گزینش هنوز تحت بررسی مجلس می باشد و تایید نشده است.

آقای هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین به گروگان گیری های اخیر اشاره کرد و گفت که تلاش ها از سوی حکومت در جریان است تا این گروگانان هر چه زودتر آزاد گردند.

معاون سخنگوی ریاست جمهوری کشور گفت که دشمن برای جلب توجه کردن و پر کردن فضای رسانه ای اقدام به چنین اعمال ناجوانمردانه ای زده اند.

روز گذشته در مسیر شاهراه غزنی – قندهار در مربوطات ولسوالی قره باغ، ولایت غزنی افراد مسلح ناشناس دو تن از باشندگان ولسوالی مالستان این ولایت را از موتر/خودرو پایین کرده و با خود بردند که تاکنون از سرنوشت آنان خبری در دست نیست.

آقای هاشمی گفت که رئیس جمهوری به تمامی ارگان های امنیتی کشور دستور داده است تا امنیت شاهراه های کشور را هر چه زودتر به دست بگیرند و برای آزادی این گروگانان نهایت تلاش خود را انجام دهند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *