• انتشار: ۱۳ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۸:۰۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20574
پرینت
معاونت ریاست جمهوری:

حکومت مصمم است انتخابات مجلس الکترونیکی برگزار شود

سرور دانش، معاون ریاست جمهوری در دیدارش با دمینیک جرمی سفیر بریتانیا مقیم کابل به حمایت جامعه جهانی در برگزاری انتخابات تاکید ورزید.

 

آقای دانش بعد از ظهر امروز  ۱۳ ثور به سفیر بریتانیا گفت: کمیسیون مستقل انتخابات آخرین بررسی های خود را در پیوند به برگزاری انتخابات به حکومت ارائه کرده است و حکومت وحدت ملی مصمم است که این انتخابات به شیوه الکترونیک برگزار کند.

معاون رییس جمهوری نهایی سازی بحث الکترونیک شدن انتخابات، تقویم انتخاباتی و همچنین میکانیزم تمویل برگزاری انتخابات پارلمانی افغانستان را از عمده موضوعاتی خواند که حکومت وحدت ملی با همکاران بین المللی به صورت جدی این موارد را بحث و پیگیری می کند.

وی گفت که مردم، نهاد های سیاسی و حکومت افغانستان در مورد برگزاری انتخابات پیش رو به یک اجماع وتوافق عمومی رسیده اند.

در این دیدار معاون رییس جمهور پیوستن گلبدین حکمتیار را به پروسه صلح یگ گام ارزنده خواند و تأکید کرد که از دست آورد های سیاسی و مدنی افغانستان مطابق با قانون اساسی افغانستان باید حمایت و حفاظت گردد.

دمینیک جرمی سفیر بریتانیا مقیم در کابل، نیز در این دیدار بر حمایت جامعه جهانی از پروسه برگزاری انتخابات در افغانستان تأکید کرد و تصریح نمود که انتخابات در افغانستان می بایست به گونه ی برگزار گردد که برای مردم افغانستان قابل قبول واقع شود.

سفیر بریتانیا وعده سپرد که حکومت بریتانیا همگام با جامعه جهانی از پروسه صلح و همچنین برگزاری انتخابات در افغانستان، با حکومت وحدت ملی همکار خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *