• انتشار: ۲۹ میزان ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۵:۱۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3678
پرینت
معاون دوم ریاست جمهوری:

حکومت در مبارزه با حوادث طبیعی ناتوان است

سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری می گوید که دولت به دلیل نداشتن بودجه کافی قادر نیست همه حادثه های طبیعی را رسیدگی کند.

 

آقای دانش با تاکید بر این مطلب، از جامعه جهانی و شهروندان خواست تا، در امر مبارزه با چنین حوادثی، بیشتر از پیش همکاری کنند.

حکومت وحدت ملی به منظور بررسی و رسیدگی به حوادث – طبیعی و غیر طبیعی- ویس محمد برمک را به عنوان وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث معرفی کرد.

معاون ریاست جمهوری هنگام معرفی وی افزود، پس از این اداره ملی مبارزه با حوادث طبیعی جز از کابینه حکومت خواهد بود، و امید است که با آغاز به کار آقای برمک، مشکلات در این زمینه حل شود.

آقای برمک بعد از این در راس اداره ملی مبارزه با حوادث قرار می گیرد و حوادث طبیعی و غیر طبیعی کشور را رسیدگی می کند.

با این حال آقای دانش، با اشاره به چالش های امنیتی در صفحات شمال به ویژه ولایت قندوز که  باعث بیجا شدن بیشتر از ۱۷ هزار خانواده گردیده بود، گفت: دولت افغانستان هم اکنون دارای امکاناتی نیست که بتواند به تمامی حوادث در کشور رسیدگی کند.

وی اظهار امیدواری کرد که پس از این با همکاری جامعه جهانی و مردم، مشکلات ناشی از حوادث در کشور مرفوع شود.

درهمین حال، ویس محمد برمک، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، برنامه هایش برای کاهش خطرات ناشی از حوادث در کشور ارایه کرد.

وی افزود که علاوه بر موقعیت جئوپولوتیکی کشور که باعث تهدیداتی می شود، حوادث طبیعی نیز کشور را تهدید می کند.

آقای برمک گفت که برای جلوگیری از این تهدیدات در قدم نخست ساختار و تشکیل اداره سازمان خواهم داد و در گام های بعدی برنامه هایی برای مواقع اضطراری، بالا بردن ظرفیت ها مردمی و کارمندان و هماهنگی با سایر اداره ها خواهم داشت.

وی اما از دولت نیز خواست که به این اداره نگاه سیاسی نداشته باشد و اجازه دهد که ترکیب این اداره به صورت فنی و مسلکی صورت بگیرد.

وزیر دولت در امور رسیدگی گفت که ما فقط نیازمند حمایت سیاسی دولت می باشیم.

حوادث تنها به آنچه طبیعت به بارمی اورد خلاصه نمی شود بل جنگ های خانمانسوز، منازعات بین کشوری نیز از مواردی است که حادثه زا بوده و همواره از انسان ها قربانی می گیرد.

این حوادث باعث مهاجرت، اوارگی و بی خانمان شدن افراد منتهی می شود که نیاز جدی به رسیدگی و حمایت دارد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *