• انتشار: ۲۳ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۶:۴۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30487
پرینت
نمایندگا غزنی در مجلس نمایندگان

حکومت دروغ می گوید و اراده دفاع از مردم جاغوری و مالستان را ندارد

نمایندگان مردم غزنی در پارلمان با متهم کردن حکومت و نهادهای امنیتی به دورغ‌گویی، از تعلل در شروع عملیات نظامی در ولسوالی‌های جاغوری و مالستان، انتقاد کردند.

به گزارش رها، نمایندگان مردم غزنی در نشست امروز مجلس نمایندگان، اعلام کردند که علیرغم وعده سه‌روز قبل رئیس جمهوری و وزارت دفاع ملی به آغاز عملیات گسترده نظامی برای سرکوب طالبان در ولسوالی‌های مالستان و جاغوری، تاکنون هیچ عملیاتی راه‌اندازی نشده‌است.
عارف رحمانی؛ نماینده‌ مردم غزنی در نشست عمومی امروز مجلس نمایندگان گفت که حکومت اراده دفاع از مردم ولسوالی‌های جاغوری و مالستان را ندارد.
آقای رحمانی با اشاره به تعهدات سه‌روز قبل رئیس جمهوری و وزارت دفاع ملی گفت که هیچ عملیات نظامی تاکنون در غزنی راه اندازی نشده است.
او با بیان ‌اینکه مردم به امید دفاع حکومت از آنان، ۱۷ سال قبل سلاح‌های خود را تسلیم کردند، تأکید کرد که حکومت باید جلو تجاوز، کشتن و سوختن را در مالستان و جاغوری بگیرد.
دکتر عبدالقیوم سجادی نیز از آغاز نشدن عملیات نظامی در غزنی انتقاد کرد و خواستار عمل کردن دولت به تعهداتش شد.
او اضافه کرد که شب گذشته مرکز غزنی نیز مورد تهاجم طالبان قرار گرفته بود و هم اکنون نیز ده ولسوالی این ولایت عملاً در حال سقوط قرار دارند.
سجادی افزود: در یک هفته گذشته مردم ولسوالی های جاغوری و مالستان در معرض تهاجم شدید دشمن بی رحم قرار گرفتند و هزاران فامیل از خانه های خود به ولایت های همجوار یا مرکز ولایت غزنی آواره شده‌اند.
سجادی تأکید کرد که حکومت باید حد اقل برای نجات مردم در این فصل سرما چاره جویی کند و به عنوان مسؤولیت انسانی به آوارگان کمک نماید.
چمن شاه اعتمادی؛ یکی دیگر از نمایندگان غزنی نیز با شکننده خواندن وضعیت امنیتی در سایر ولسوالی‌های غزنی –زنه‌خان، خواجه‌عمری، واغز و مقور- هشدار داد که اگر حکومت روند دفاعی و تکمیل نیروها را بیشتر نکند ما شاهد آسیب پذیری مرکز غزنی نیز خواهیم بود.
شاه گل رضایی نماینده دیگر غزنی نیز گفت که با گذشت دو روز از صدور فرمان رئیس جمهوری نهادهای امنیتی کوچک‌ترین تحرک نظامی از خود در جاغوری و مالستان انجام نداده اند.

خانم رضایی افزود که طالبان هر لحظه در مالستان حلقه محاصره را تنگ تر می سازند؛ اما حکومت برای شکستن این حلقه هیچ اقدام عملی را روی دست نگرفته است.
او تأکید کرد که اگر اراده حکومت تسلیمی ولسوالی ها به طالبان می باشد، باید به صورت واضح مردم را در جریان بگذارد تا آنان دست از جنگ بردارند و بدون دادن تلفات ولسوالی ها را به طالبان واگذار کنند.
رضایی همچنین با اشاره به اینکه هم اکنون یک هزار موتر از آوارگان این مناطق با سرنشینان آن در دشت ناهور ولایت غزنی در برف گیر مانده، خاطرنشان کرد که اگر دولت در عرصه امنیتی کاری نمی‌تواند حد اقل رسیدگی به بیجا شدگان را در اولویت خود قرار بدهد.
این درحالی است که حکومت هر روز وعده می دهد و کاری برای مقابله با دشمن نمی کند. لوی درستیز اردوی ملی بازهم خبر از برنامه برای مقابله با طالبان داد اما معلوم نیست این برنامه کی عملی خواهد شد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *