• انتشار: ۲ جوزا ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۴۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 9748
پرینت
عبدالله:

حکومت بر اساس فیصله کمیسیون در مورد برق ترکمنستان تصمیم خواهد گرفت

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در نشست امروز شورای وزیران گفت که حکومت بر اساس فیصله کمیسیون ملی بررسی مسیر برق ترکمنستان تصمیم خواهد گرفت.

در پی اعتراض های گسترده شهروندان کشور، رییس جمهوری دستور متوقف شدن کار تدارکاتی مسیر پلخمری تا ارغندی را صادر کرد و کمیسیونی را برای بررسی این موضع تعیین کرد.

این کمیسیون متشکل از نمایندگان معترضان و نمایندگان دولت بود اما شورای عالی مردمی که اعتراضات را مدیریت می کند، از شرکت در این کمیسیون ابا ورزیدند.

با این وجود عبدالله عبدالله گفته است که بعد از فیصله کمیسیون، حکومت در مورد برق ۵۰۰ کیلو ولت ترکمنستان تصمیم خواهد گرفت.

آقای عبدالله مى گوید که حکومت وحدت ملی، متعهد به انتقال برق به همه نقاط کشور است.

وی در ارتباط به انتقال مسیرخط برق توتاپ گفت: “در راستاى انتقال برق به ولایات مرکزى کشور، تعهد صادقانه است و این در عمل ثابت می شود؛ اما منتظر کار کمیسیون هستیم. به مجردى که کمیسیون نتایج کارش را اعلام کند، در مطابقت به نظر کمیسیون، تصمیم در این راستا گرفته می شود.”

موصوف علاوه کرد: “از مردم  تشکر می کنیم که واقعیت های قضیه را درک کرده و فرصت بررسی و ایجاد کمیسیون را در رابطه به این پروژه مساعد ساختند.”

این سخنان در حالی ایراد می شود که شورای عالی مردمی می گوید که بدون هیچ شرطی باید خط برق ۵۰۰ کیلو ولت از مسیر بامیان-وردگ بگذرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *