• انتشار: ۲۷ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۰۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20913
پرینت

حکم حبس کامران علیزایی از ۳۰ ماه به ۸ ماه کاهش یافت

دادگاه استیناف جرایم سنگین فساد اداری حکم محکمه ابتدایی در مورد زندانی کامران علیزایی رییس پیشین شورای ولایتی هرات را که به جرم سو استفاده از صلاحیت وظیفه‌ای به ۳۰ ماه زندان محکوم کرده بود به هشت ماه حبس تنفیذی کاهش داد.

محکمه استیناف رسیدگی به جرایم سنگین فساد اداری در یک جلسه قضایی علنی امروز ( چهارشنبه) در هرات اعلام کرد که کامران علیزایی در قبال سؤاستفاده از صلاحیت وظیفه‌ای که پیش از این به دو و نیم سال حبس محکوم شده بود به هشت ماه حبس تنفیذی محکوم کرد اما تصریح کرد این حکم نهایی نیست و تا مرحله فرجام خواهی آقای علیزایی آزاد است.

رییس هیأت قضایی گفت  این محکمه به دستور دادستانی کل، آقای کامران علیزایی را براساس کفالت بالمال به مبلغ ۵۰۰ هزار افغانی به مدت سه ماه آزاد می‌کند و وی حق دارد که در این مدت برای فرجام خواهی اقدام کند.

به گفته رییس این محکمه، کامران علیزایی افزون بر سؤ استفاده از صلاحیت‌های وظیفه ای، در پیوند به ممانعت در معرفی معاون والی هرات و معاون فرمانده پولیس این ولایت نیز متهم بود که به گفته او در این قضیه آقای علیزایی مطابق فقره دوم ماده ۲۰۹ قانون اجراات جزایی نسبت عدم موجودیت دلایل کافی برائت حاصل کرده است.

کامران علیزایی، رییس شورای ولایتی هرات حدود شش ماه پیش همراه با ۲۰ تن از افراد مسلح خود به منظور نجات یک مظنون وارد ساختمان دادگاه استیناف ولایت هرات شده و شخص مظنون را با خود برد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *