• انتشار: 5 مارس 2018
  • ساعت: 20:31
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26760
پرینت

حکمتیار: مناطقی از افغانستان باید به گروه طالبان واگذار گردد

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی می گوید که برای تامین صلح، باید بخش هایی از اراضی کشور از وجود نیروهای امنیتی خالی شده و به گروه طالبان واگذار گردد.

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی که سال گذشته با وجود مخالفت های بسیار از سوی برخی چهره های سیاسی و شهروندان افغانستان در توافقی به پروسه صلح دولت افغانستان پیوست، در گفتگوی با نیویورک تایمز گفته است که برای تامین صلح در کشور باید بخش هایی از خاک کشور از وجود نیروهای خارجی و نیروهای امنیتی خالی شده و به گروه طالبان واگذار گردد.

آقای حکمتیار در حمایت از این گفته های عجیبش ضمن نامگذاری این مناطق تحت عنوان «ولایت های صلح» افزوده است که طالبان برای پیوستن به پروسه صلح نیاز به مکانی برای پیشبرد برنامه های صلح دارند.

وی همچنین گفته است که این طرح را با دولت وحدت ملی نیز به اشتراک گذاشته، اما سران دولت و گروه طالبان تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده اند.

این گفته ها در حالی از سوی گلبدین حکمتیار مطرح می گردد، که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور هفته گذشته در جریان دومین نشست «روند کابل» اعلام کرد که افغانستان گروه طالبان را به عنوان یک جناح سیاسی به رسمیت می شناسد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *