• انتشار: ۲۰ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۳۱
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 28151
پرینت

حوزه ۱۴ امنیتی پولیس در غرب کابل، هفته آینده افتتاح می شود

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور عصر روز گذشته در جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح به نهادهای امنیتی هدایت داد تا حوزه ۱۴ امنیتی پولیس در غرب کابل، هفته آینده افتتاح گردد.

دفتر ریاست جمهوری در پیامی گفته است که آقای غنی عصر روز گذشته در جلسه سرقوماندی اعلی قوای مسلح به نهادهای مربوطه امنیتی دستور داد تا حوزه چهاردهم امنیتی پولیس در غرب کابل در هفته آینده افتتاح گردد.

لازم به ذکر است که تصمیم ایجاد حوزه چهاردهم امنیتی پولیس کابل پس از آن گرفته شد که ناامنی ها به ویژه حملات تروریستی هدفمند گروه داعش بر منطقه غرب کابل که عمدتا ساکنان آن اهل تشیع می باشند، شدت یافت.

در یک رویداد مرگبار، یک مهاجم انتحاری خود را در یک مرکز ثبت نام رای دهندگان در محله «مهتاب قلعه» در دشت برچی منفجر کرد که در آن دست کم ۷۰ تن جان خود را از دست داده و ۱۲۰ تن دیگر زخمی شدند.

به دنبال آن، شورای علمای اهل تشیع افغانستان در پیامی به مردم از آنان خواست تا زمانی که امنیت مراکز ثبت نام رای دهندگان انتخابات از سوی دولت تامین نشده، از مراجعه به این مراکز خودداری نمایند.

به دنبال آن و در دیدار برخی اعضای این شورا با رئیس جمهور در ارگ، آنها پیشناد ایجاد یک حوزه دیگر امنیتی در غرب کابل را به رئیس جمهور دادند، و آقای غنی نیز پذیرفت.

این در حالیست که روز گذشته (چهارشنبه) چند مهاجم انتحاری به حوزه سیزدهم پولیس در کابل حمله کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *