• انتشار: 31 جولای 2016
  • ساعت: 16:34
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 11693
پرینت

حوادث تروریستی اخیر، شهروندان آلمانی را وادار به خرید سلاح برای دفاع از خود کرده است

در پی وقوع چندین حادثه تروریستی در آلمان و حتی در فرانسه، شمار زیادی از شهروندان آلمانی هم اکنون به دکان های فروش سلاح مراجعه کرده اند تا برای دفاع از خود سلاح بخرند.

پولیس آلمان می گوید که خرید اسلحه توسط شهروندان این کشور در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال گذشته افزایشی دو برابری را نشان می دهد.

دکان داران سلاح فروشی نیز می گویند که شهروندان این کشور اعم از کارگر و یا استاد به دکان هایشان مراجعه می کنند تا از آنها سلاح های سبک برای دفاع از خود خریداری کنند.

اطلاعات تازه پولیس این کشور نشان می دهد که بسیاری از شهروندان آلمانی پس از رویدادهای اخیر تروریستی در این کشور، احساس ناامنی می کنند، و به همین منظور به خرید سلاح های سبک روی آورده اند.

وزارت امور داخله آلمان گفت “در پنج ماهه اول سال میلادی جاری، ۴۰۲،۳۰۱ جواز حمل سلاح صادر شده است، که این رقم طی همین مدت در سال گذشته تقریبا ۲۷۰ هزار جواز بود.”

لازم به ذکر است که قانون حمل سلاح کوچک و سبک در آلمان به حمل سلاح هایی با مرمی های مشقی، گازی و یا منور خلاصه می شود.

گرچه آلمان هم قوانین سخت گیرانه ای نسبت به صدور جواز حمل سلاح های معمولی دارد، اما گرفتن جواز برای مواردی که در بالا ذکر شد کمی آسانتر است، زیرا متقاضیان نیاز به تهیه اسناد و مدارکی از جمله سوسابقه، گواهی آموزش دیدن استفاده از سلاح، ارزیابی روانشناس و یا خیلی دیگر از موارد را ندارند.

اما قوانین آلمان باز هم به دارندگان سلاح های سبک و یا کوچگ اجازه نمی دهد که این نوع سلاح را در مکان های عمومی حمل کنند، درست مانند محدویت های حمل سلاح های معمولی در این کشور.

لازم به ذکر است که هفته گذشته یک نوجوان ۱۸ ساله ایرانی آلمانی به نام علی سنبلی در فروشگاهی در شهر مانشن به سوی بازدید کنندگان شلیک کرد، که در نهایت ۹ تن کشته شده و ۳۵ تن دیگر زخمی شدند.

وی سپس خودش را نیز کشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *