• انتشار: 3 فوریه 2019
  • ساعت: 23:32
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 31969
پرینت

حنیف اتمر برای شرکت در نشست مسکو اعلام آمادگی کرد

محمد حنیف اتمر مشاور پیشین امنیت ملی رئیس جمهور و نامزد انتخابات ریاست جمهوری برای شرکت در نشست صلح مسکو اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش رها، محمد حنیف اتمر، از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و رئیس تیم صلح و اعتدال در صفحه تویترش نوشته است: “ما در مسکو از نظام جمهوری اسلامی، ارزش‌های قانون اساسی و سلامت نهادهای ما، به مثابه دست‌آوردها و میراث‌هایی که همه شریک آن هستیم، دفاع خواهیم کرد.

حنیف اتمر در ادامه گفته است: “با جمعی از رهبران سیاسی کشور در نشست مسکو اشتراک می‌کنیم و آن‌را قدمی مهم در راستای آغاز مذاکرات همه شمول بین‌الافغانی می‌دانیم.

وی تصریح کرده است: “ما همچنان روی همه شمول بودن مذاکرات بین‌الافغانی در آینده با شمولیت حکومت افغانستان تأکید خواهیم کرد.

مشاور پیشین امنیت ملی افغانستان از حکومت خواسته که به پروسه صلح از دریچه تنگ حکومتی نگاه نکند ‌و به نقش قشر سیاسی و کافه ملت در تلاش برای صلح و پاسداری از نظام و نهادهای ملی احترام بگذارد.

این در حالیست که وزارت خارجه افغانستان با نشست مسکو مخالفت کرده است و محمد عمر داود زی نماینده خاص رئیس جمهور و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح نیز آن را مخل روند صلح دانسته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *