• انتشار: ۲۵ ثور ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۴:۳۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 34635
پرینت

حنیف اتمر با آلیس ولز دیدار کرد

محمد حنیف اتمر، مشاور پیشین امنیت ملی و رهبر تیم انتخاباتی صلح و اعتدال، در دیدار با خانم آلیس ولز، معاون وزارت خارجه امریکا، بر صلح با محوریت حکومت افغانستان تأکید کرد.

در این دیدار که امروز چهارشنبه در کابل صورت گرفت، محمدحنیف اتمر ضمن سپاسگزارى از توجه کشور امریکا به روند صلح افغانستان، خاطر نشان ساخت صلح در چوکات نظام جمهورى اسلامى از اهداف اصلى تیم سیاسى صلح و اعتدال بوده و به آن پای‌بند باقى خواهند ماند.

آقاى اتمر  در مورد طرح صلح با طالبان که مورد تایید اجماع بزرگ سیاسیون افغانستان می‌باشد، معلومات داد.

همچنین آقاى اتمر در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری و طرح حکومت سرپرست بعد از اول جوزا که از طرف شورای نامزدان انتخابات‌ریاست جمهورى پیشنهاد شده، نیز گفتگو کرد.

دفتر مطبوعاتی تیم صلح و اعتدال امروز چهارشنبه (۲۵ ثور) با نشر اعلامیه‌ای گفت آقای اتمر در این دیدار، روى موضوعات عمده سیاسى روز با خانم ویلز، بحث و تبادل نظر کرده است.

بر بنیاد اعلامیه، ابتدخانم ویلز در مورد انکشافات اخیر گفتگوهاى صلح که میان تحریک طالبان و ایالات متحده امریکا در جریان است، گزارش مبسوطى را ارایه کرد.

این در حالی است که شورای نامزدان انتخابات آینده ریاست جمهوری روز گذشته طی کنفرانس رسمی اعلام کرد که دوره کار حکومت وحدت ملی پس از اول جوزا پایان می‌یابد و پس از این مدت باید حکومت سرپرست ایجاد گردد.

براساس طرح شورای نامزدان، حکومت سرپرست نیز از طریق یک اجماع بزرگ سیاسی برگزیده خواهد شد.

اما حکومت با طرح حکومت سرپرست پس از اول جوزا مخالفت و بر ادامه کارش پس از این تاریخ، تاکید کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *