• انتشار: 21 جولای 2015
  • ساعت: 16:15
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1147
پرینت

حمل سلاح پلاستیکی ممنوع می شود

وزارت امور داخله در پیوند به رویدادهای سه روز عید سعید فطر درصدد است که تمام اسلحه‌های پلاستیکی، که بازیچه کودکان است؛ از سطح کشور جمع ‌آوری کند.

صدیقی صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله امروز (سه شنبه) به رسانه ها گفت که استفاده کودکان از اسلحه های پلاستیکی در کشور رنج‌آور است.

وی گفت: ” از خرید و فروش و استفاده سلاح های پلاستیکی جلوگیری خواهد شد”.

آقای صدیقی یادآور شد که از این پس، فروش اسلحه پلاستیکی و استفاده از آن ممنوع می‌شود و وزارت امور داخله به تمام نیروهای پولیس دستور می‌دهد تا در قسمت جلوگیری، ضبط و ممنوع‌ قرار دادن استفاده آن اقدام کنند.

وی افزود، وزارت امور داخله تلاش خواهد کرد تا کودکان در روز عید قربان دیگر از اسلحه پلاستیکی استفاده نکنند.

این اظهارات پس از آن مطرح می شود که در روزهای عید رمضان امسال، نزدیک به ۱۱۶ کودک به دلیل استفاده از سلاح‌های پلاستیکی زخمی شدند.

جنگ‌افزارهای پلاستیکی در بسته ‌بندی‌های بزرگ تجاری از پاکستان وارد افغانستان می‌شود و کودکان طی چند دهه اخیر به دلیل متاثربودن‌شان از وضعیت جاری، علاقۀ ویژه ‌ای به جنگ‌افزار و نبردهای کودکانه دارند.

صدیق صدیقی از خانواده‌ها و شوراهای مردمی نیز درخواست کرد تا به خاطر جلوگیری از استفاده اسلحه‌ های پلاستیکی، با پولیس همکاری کنند.

صدیق صدیقی یادآور شد که این موضوع را با نهادهای تجارتی مانند وزارت تجارت و اتاق تجارت و صنایع کشور نیز در میان خواهند گذاشت تا با بازرگانان صحبت شود و از ورود اسلحۀ پلاستیکی به کشور جلوگیری صورت گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *