• انتشار: 22 سپتامبر 2018
  • ساعت: 14:55
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29381
پرینت

حملۀ تروریستی به رژۀ نظامی در اهواز ۲۴ کشته برجای گذاشت

تیراندازی در زمان برگزاری رژه نظامی در شهر اهواز در جنوب ایران ۲۴ کشته و جندین مجروح بر جای گذاشت.

صبح امروز شنبه ۳۱ سنبله در یک حمله تروریستی به رژه نظامی در شهر اهواز در جنوب ایران ۲۴ نفر کشته و چندین نفر دیر مجروح شدند.
امروز مصادف است با سالروز حمله ارتش عراق به ایران در سال ۱۳۵۹ و نیروهای نظامی ایران به این مناسبت که در ایران هفته مقدس نامیده می شود رژه نظامی برگزار کرده بود.
به گفته معاون سیاسی والی خوزستان، تعداد قربانیان این حادثه در اهواز به ۲۴ نفر رسیده و «احتمال افزایش آن وجود دارد».
این مقام تعداد مجروحان حادثه را نیز «بیش از ۳۰ نفر» اعلام کرد.
بر اساس گزارش خبرنگار شبکه خبر، مهاجمان از پارکی که پشت محل جایگاه برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح بود به سمت جایگاه تیراندازی کرده‌اند.
به گزارش رویترز به نقل از یک خبرنگار، تیراندازی توسط افراد مسلح «از پشت جایگاه» آغاز شده است.
این خبرنگار از «چند کشته و زخمی» در صحنه این تیراندازی خبر داده است.

آن طور که در این گزارش آمده است، مهاجمان نیز دست‌کم چهار نفر بوده‌اند، که سه نفر از آنها کشته شده‌ و نفر چهارم هم زنده دستگیر شده است.
گروه ‘مقاومت ملی الاحواز’ مسئولیت حمله به رژه در اهواز را بر عهده گرفته است.

در پی حمله امروز به رژه نیروهای مسلح در اهواز، یعقوب سخنگوی جنبش عربی آزادی بخش الاحواز گفت: “مقاومت ملی الاحواز، که نهاد عام تر و شامل چند گروه است مسئولیت را قبول می‌کند. این عملیات جزیی از مقاومت مشروع ما است و هیچ شهروند عادی هدف قرار نگرفت. ”

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای شاهوارپور گفته است: “بر اساس روالی که برای رژه باید پیش‌بینی کنیم نیروهای مسلح در یک میدان اصلی در اهواز که به بلوار قدس معروف است، حضور داشتند. این نیروها در حال رژه بودند که یک تیم چهار نفره از فاصله نسبتا نزدیک از مخفیگاهی که یک پارک جنگلی است، با لباس مبدل به ستون رژه رونده حمله کردند.”

بر اساس این خبر دو نفر در محل کشته شدند و نفر سوم که مجروح شده بود “پس از انتقال به بیمارستان جان داد.” و فرد چهارم هم زنده دستگیر شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *