• انتشار: ۱۳ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۰:۲۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11832
پرینت

حمله هوایی نیروهای امنیتی ۹ فرمانده مهم طالبان را در غزنی به هلاکت رساند

در پی حملات هوایی نیروی هوایی کشور در منطقه کاریزنو ولسوالی گیلان در ولایت غزنی، روز گذشته (سه شنبه) ۹ تن از فرماندهان مشهور و کلیدی شورشیان طالبان به هلاکت رسیدند.

وزارت امور داخله در خبرنامه ای نوشت، روز گذشته نیروی هوایی کشور حملات گسترده ای را علیه مواضع و مخفیگاه های این شورشیاه راه اندازی کرد که در پی آن، ۹ تن از فرماندهان مشهور و کلیدی طالبان به همراه ۵۰ عضو دیگرشان به هلاکت رسیدند.

وزارت امور داخله هویت فرماندهان کشته شده طالبان را هر یک ملا صاحب خان مشهور به سلیمان، ملا خیر محمد، مسئول استخبارات شورشیان طالبان در ولسوالی های آب بند، قره باغ و مقر این ولایت، ملا نصرت الله مشهور به دلاور، ملا نسیم، ملا اکمل، مولوی خلیل مسئول نظامی شورشیان طالبان برای ولسوالی ارغنداب ولایت زابل، و همچنین سه تن دیگرشان که تبعه پاکستان نیز بودند را به نام های حافظ مشهور به جهانگیر مسئول آموزش و ساخت واسکت های انتحاری، ماین گذاری و حملات تهاجمی، کامران و شوکت علی خان معرفی می کند.

در این حملات همچنین به شمول افراد یاد شده، ۵۰ عضو دیگر این گروه به هلاکت رسیده و ۳۵ تن دیگرشان نیز زخمی شدند.

خبرنامه وزارت امور داخله می افزاید در جریان این عملیات، چندین عراده متعلق به این شورشیان نیز منهدم شد.

وزارت امور داخله اظهار امیدواری می کند که با کشته شدن این فرماندهان طالبان وضعیت امنیتی در ولایت غزنی و ولایت های همجوار آن بهبتر شود.

وزارت امور داخله علاوه می کند که اخیرا نیروهای امنیتی عملیات های ضد تروریستی شان را متمرکز بر هدف قرار دادن افراد مهم و کلیدی شورشیان از جمله والیان نام نهاد، ولسوالان، قاضیان و فرماندهان نظامی کرده اند.

شورشیان طالبان تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *