• انتشار: ۱۳ عقرب ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۸:۳۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 15061
پرینت

حمله هوایی در کندز دست کم جان ۳۰ غیرنظامی را گرفت

مقامات محلی در ولایت کندز تایید کرده اند که شب گذشته در نتیجه چندین حمله هوایی علیه شورشیان مسلح، دست کم ۳۰ غیرنظامی در اطراف شهر کندز نیز کشته شدند.

این مقامات می افزایند که این حملات هوایی شب گذشته پس از آن صورت گرفت که درگیری های زمینی، جان دو سرباز آمریکایی و ۳ نیروی ویژه افغانستان را در این ولایت گرفت.

گرچه هنوز مشخص نشده است که دو رویداد به هم مربوط بوده اند و یا خیر، اما کشتار اخیر، نشان دهنده افزایش ناامنی ها در این ولایت کشور می باشد که طالبان تاکنون توانسته اند دوبار به تصرف خود درآورند.

محمود دانش سخنگوی والی کندز به فرانس پرس گفت “نیروهای امنیتی کشور و نیروهای ائتلاف به طور مشترک عملیاتی را علیه شورشیان طالبان در این ولایت راه اندازی کردند. در بمباران ها، ۳۰ غیرنظامی به شهادت رسیدند و ۲۵ تن دیگر زخمی شدند.”

محمودالله اکبری سخنگوی پولیس کندز نیز در گفتگو با فرانس پرس همین آمار تلفات را ارائه کرده و گفته است که در میان کشته شدگان زنان و کودکان بسیار خردسال وجود دارد.

آقای اکبری افزود: “این افراد هنگامی که در خانه هایشان خواب بودند توسط حملات هوایی هدف قرار گرفتند.”

ماموریت ناتو در افغانستان در پیامی نوشته است که حملات هوایی در کندز صورت گفته است اما در خصوص کشته شدن غیرنظامی چیزی نگفت.

در پیام ناتو آمده است “چندین حمله هوایی در ولایت کندز در حمایت از نیروهای متحد که تحت حملات بودند صورت گرفت. در خصوص گزارش های رسیده مبنی بر کشته شدن غیرنظامیان تحقیقات صورت خواهد گرفت.”

در همین حال اما، بسیاری از ساکنان محلی در اعتراض به کشته شدن غیرنظامیان، اجساد انها را به مرکز شهر در مقابل دفتر والی کندز آورده اند.

شورشیان طالبان نیز در پیامی نوشته است که نیروهای خارجی در تلاش برای دستگیری سه جنگجوی این گروه بودند که هدف حملات اعضای دیگر طالبان قرار گرفتند. پس از آن، یک روستا در نزدیکی محل درگیری هدف یک حمله هوایی قرار گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *