• انتشار: ۲ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۸:۱۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 10264
پرینت

در حمله های هوایی قوای ائتلاف در قندوز، دو فرمانده طالبان کشته شدند

مقام های وزارت دفاع می گویند که در ۲۴ ساعت گذشته هواپیماهای بدون سرنشین دو فرمانده گروه شورشی طالبان را به هلاکت رسانده است.

در حمله ای که امروز صورت گرفته است، ملا خال‌الدین مشهور به ابوبکر، یکی از فرماندهان گروه طالبان همراه با پنج تن از همراهانش کشته شده اند.

دیروز نیز مقام‌های محلی اعلام کردند که گل خان مشهور به خنجر یکی از فرماندهان گروه طالبان همراه با چهار تن از افرادش در یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در ولسوالی امام صاحب این ولایت کشته شده است.

در ۲۴ ساعت گذشته این دومین حمله هواپیماهای آمریکایی در قندوز است که فرماندهان محلی طالبان را هدف قرار می‌دهد.

به نقل از بی بی سی، سخنگوی واحد ارتش در قندوز گفته: در طول یک ماه گذشته، از اول جوزا تا حال ۴ حمله هوایی در ولایت قندوز در ولسوالی‌های دشت ارچی، امام‌ صاحب و قلعه زال صورت گرفته که در نتیجه آن حدود ۴۲ نفر طالبان کشته شده‌اند. در میان کشته شدگان، فرماندهان مشهور طالبان به نام گل خان، معروف به خنجر و فرمانده ابوبکر شامل بودند که دیروز کشته شدند.”

شهر استراتژیک قندوز مرکز ولایت قندوز اکتوبر سال گذشته بدست طالبان افتاد ولی نیروهای امنیتی افغانستان پس از چند روز این شهر را دوباره تصرف کردند.

اما از آن زمان تاکنون نبردهای شدید میان طالبان و نیروهای افغان در ولسوالی‌های مختلف این ولایت ادامه داشته است و نیروهای نظامی افغانستان پیوسته خواهان حمایت هوایی ناتو در این ولایت بوده‌اند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *