• انتشار: ۱۴ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۴۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23277
پرینت

حمله طالبان به پروژه تاپی در ولسوالی گرشک دفع گردید

نیروهای امنیتی حمله شورشیان طالبان به پروژه گاز «تاپی» در ولسوالی گرشک ولایت هلمند را دفع کردند.

نیروهای امنیتی کشور توانستند حمله گسترده شورشیان طالبان به ولسوالی گرشک ولایت هلمند را دفع کنند. شورشیان یک پل را در این ولسوالی هدف قرار داده بودند و مانع کار پروژه خط لوله «تاپی» شده بودند.

طی ۱۲ ساعت گذشته در این درگیری ها دست کم ۴۰ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۴ سرباز نیز به شهادت رسیدند.

این حمله توسط قوای هوایی و زمینی نیروهای امنیتی دفع گردید و شورشیان نتوانستند به هدف خود برسند.

دفتر مطبوعاتی والی هلمند در خبرنامه ای نوشته است که این درگیری ها از عصر روز پنجشنبه آغاز گردید و آنها به چندین پوسته امنیتی با حملات انتحاری حملاتشان را آغاز کردند، اما نیروهای امنیتی توانستند در برابر آنها مقاومت کنند.

اولین حمله طالبان عصر روز پنجشنبه در منطقه یخچال ولسوالی گرشک صورت گرفت، که در آن شورشیان طالبان از یک موتر مملو از مواد منفجره و هاموی استفاده می کردند.

خبرنامه والی هلمند می نویسد که شورشیان قصد داشتند یک پل را در ولسوالی گرشک منهدم سازند و مانع کار پروژه خط لوله گاز تاپی که از این ولسوالی می گذرد شوند، اما حمله آنها توسط نیروهای امنیتی پس زده شد.

بر بنیاد خبرنامه، در این درگیری شماری از سلاح شورشیان و هاموی آنان نیز منهدم گردید.

حمله دوم در ساعات اولیه صبح جمعه صورت گرفت، که در آن شماری از شورشیان طالبان به بازار صرافی این ولسوالی در مرکز شهر حمله کردند، که اما این حمله آنان نیز توسط واحد کماندو دفع گردید.

شورشیان طالبان همچنین حوالی ساعت ۱۱ بار دیگر تلاش کردند تا به این ولسوالی حمله کنند، و این بار قصد داشتند یک موتر هاموی مملو از مواد منفجره را در منطقه آدم خان منفجر سازند.

عمر زواک سخنگوی والی هلمند اما می گوید که پنجشنبه عصر در نتیجه انفجار یک موتر در نزدیکی یک پوسته امنیتی دست کم ۵ سرباز جان خود را از دست دادند و شماری دیگر نیز زخمی شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *