• انتشار: 5 اکتبر 2015
  • ساعت: 16:41
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3216
پرینت

حمله طالبان به شهر میمنه ناکام ماند

مقام هاى محلى ولایت فاریاب می گویند که طالبان در جریان حمله شب گذشته خود بر شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب حدود یکصد کشته و زخمی دادند و از شهر عقب رانده شدند.

شب گذشته، گروه تروریستی طالبان از چهار سمت بر شهر میمنه یورش بردند و در برخی از ناحیه های شهر میمنه با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

مسوولان امنیتى این ولایت می گویند که طالبان تا نزدیک زندان شهر میمنه رسید بودند و برنامه هایی برای رهایى زندانیان را داشتند، که ناکام شدند.

عبدالستار بارز، معاون والى فاریاب در نشست خبرى امروز (دوشنبه) گفت که در جریان درگیرى ها تعداد تلفات و جراحات طالبان به یکصد تن میرسد که شیخ ولى جان، عضو شوراى کویته و تبعۀ پاکستان و مولوى حبیب الله والى جدیدالتقرر آنها شامل کشته شدگان است.

آقای بارز اضافه کرد که رئیس جمهوری و وزراى بخش دفاعى شب گذشته تا صبح با مسوولان محلى فاریاب در تماس بودند و اوضاع را بررسى می کردند.

وى تعداد دقیق تلفات طالبان را مشخص نکرد و علاوه نمود: طالبان از شهر میمنه رانده شدند و توان مقابله با نیروهاى امنیتى را از دست داده اند.

اما سمونوال بریالى شیریار پروانى، آمر امنیت قوماندانى امنیۀ فاریاب گفت که بر اساس اطلاعات، تا کنون از کشته شدن ٢٣ طالب و جراحت ١٣ تن دیگر در جنگ میمنه اطلاع یافته و برخى اجساد آنها به دست نیروهاى امنیتى افتاده است.

به گفتۀ پروانى، در این رویداد به نیروهاى امنیتى و افراد ملکى تلفات و خساراتی وارد نشده است.

گفتنى است که جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهورى دوماه قبل به فاریاب رفت و با گرفتن رهبرى سوق وادارۀ نیروهاى امنیتى و مردمى، ساحات تحت ادارۀ طالبان در ولسوالى هاى المار، قیصار، پشتونکوت، شیرین تگاب و خواجه سبز پوش را تصفیه و به طالبان تلفات سنگین وارد کرد.

وى حدود سه هفته در آنجا بود، اما پس از برگشت به کابل، طالبان تمام ساحات از دست رفته را دوباره تصرف کرده و تاحدى که شب گذشته خود را به داخل شهر میمنه رسانیده بودند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *