• انتشار: 12 اکتبر 2015
  • ساعت: 15:38
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3420
پرینت

حمله تروریستان به شهر غزنی خنثی شد

وزارت امور داخله می گوید که شب گذشته گروه تروریستی طالبان از چند نقطه بر ناحیه سوم شهر غزنی حمله کرد که توسط نیروهای امنیتی کشور خنثی گردید.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت داخله امروز (دوشنبه) در یک نشست خبری گفت: تروریستان شب گذشته بر سه پاسگاه پولیس حوزه سوم شهر غزنی حمله کردند که توسط نیروهای امنیتی خنثی گردید.

آقای صدیقی افزود، در این درگیری ۶ تروریست توسط نیروهای امنیتی کشور کشته شدند.

وی همچنین اضافه کرد که تروریستان حوالی ساعت ۶ صبح به ولسوالی گیرو ولایت غزنی نیز حمله کردند که با مقابله پولیس مواجه شدند و اکنون نیروهای کمکی نیز به منطقه رفته است.

این حمله در حالی صورت می گیرد که حدود یک هفته پیش برخی از نمایندگان و شهروندان در شبکه های اجتماعی از وضعیت امنیتی در غزنی شکایت کرده بودند.

کندز در آرامش

وزارت امور داخله می گوید که در پیوند به عملیات های گذشته، روند پاکسازی تروریستان از شهر کندز ادامه دارد و اکثر نقاط شهر کندز از وجود تروریستان عاری شده است.

نیروهای امنیتی در ادامه روند پاکسازی، روز گذشته نیز ۸ مظنون تروریست را در شهر کندز بازداشت کردند.

صدیق صدیقی می گوید که در نقاطی که سه روز پیش مشکل داشتیم، اکنون از وجود تروریستان پاک شده و روند بازگشت کندزیان به شهر ادامه دارد.

وی گفت: مردم کندز از امنیت شهر راضی اند. وزارت داخله از مردم خواست در دستگیری تروریستان با نیروهای امنیتی کمک و همکاری کنند.

سخنگوی وزارت امور داخله اضافه کرد که اکنون عملیات ها در اطراف شهر-ولسوالی های شکردره، دشت ارچی- ادامه دارد و تروریستان در ناحیه های اطراف شهر وجود دارند.

بیش از ۷۰ کشته و زخمی در ۲۴ ساعت گذشته

وزارت امور داخله می گوید که در ادامه عملیات های پاکسازی تروریستان در ولایت های مختلف کشور در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ عملیات صورت گرفت که ۶۸ تروریست کشته و ۹ تن دیگر زخمی شدند.

سخنگوی این وزارت می گوید که در مهمترین عملیات های مشترک نیروهای امنیتی در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه، والی نام نهاد طالبان در این ولایت و ۱۷ تن از همراهانش کشته شد.

همچنین در عملیات مشترک نیروهای امنیتی در بهارک ولایت بدخشان نیز ۲۱ تروریست کشته شده است.

به گفته ی این مقام  وزارت داخله در عملیات های ولایت ارزگان ۱۰ تروریست کشته و ۵ تن زخمی و در ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا ۹ کشته و ۵ زخمی به جا مانده است.

خیزش های مردمی باید قانونی باشد

وزارت داخله در پیوند به خیزش های مردمی برخی از افراد مسلح غیر قانونی در برابر تروریستان می گوید که مردم در صورتی که می خواهند با تروریستان مقابله کنند باید در چارچوب پولیس محلی ایفای نقش کنند.

آقای صدیقی سخنگوی این وزارت خیزش های مردم در برابر تروریستان را ستود و افزود که این خیزش های باید در چوکات دولت و قانونی صورت بگیرد.

این گفته ها در حالی ایراد می شود که ظاهر قدیر، معاون مجلس نمایندگان روز گذشته اظهار کرده بود که برای مقابله با تحریک تروریستی داعش به ولایت ننگرهار می رود.

گروه تروریستی داعش در جنوب کشور به خصوص در ولایت ننگرهار تاکنون حملاتی را انجام داده و ده ها تن از باشندگان این ولایت را نیز کشته است.

علیرضا احمدی- کابل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *