• انتشار: 9 آگوست 2017
  • ساعت: 11:38
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 23445
پرینت

حمله به تحصن کنندگان افغان در استکهلم سویدن

عصر روز گذشته برخی از شهروندان سویدی به جمعی از تحصن کنندگان افغان که به دلیل اخراج اجباری مهاجران به افغانستان تحصن کرده بودند، با گاز اشک آور حمله نمودند.

به دنبال آن، پولیس شهر استکهلم امنیت تحصن کنندگان افغان را شدت بخشید. این جوانان افغان پناهجویان زیر سن قانونی بودند که به تنهایی به این کشور مهاجرت کرده اند.

رسانه های محلی استکهلم نوشته اند که سه تن در این رویداد به طور سطحی زخمی شدند.

شاهدان عینی این رویداد می گویند که مهاجمان به تحصن کنندگان افغان از طرفداران یک شبکه راست افراطی این کشور موسوم به «نوردیسک اونگدوم» هستند.

پولیس استکهلم اما این موضوع را تایید نمی کند.

یک مقام پولیس استکهلم گفت: “ما تامین امنیت تحصن کنندگان را شدت بخشیده ایم و تا پایان روز نیز به همین منوال نگه می داریم. سپس تصمیم جدیدی در این خصوص گرفته می شود.”

لازم به ذکر است که شبکه نوردیسک اونگدوم پیش از این نیز حملات این چنینی بر مهاجران داشته است، و همچنین گفته می شود که این گروه با عوامل اخلال در رژه افتخار استکهلم که چند روز پیش برگزار شد نیز در ارتباط باشد.

همچنین گفتنی است که تحصن کنندگان افغان از مقامات مهاجراتی سویدن درخواست داشتند تا اخراج اجباری پناهجویان افغان به افغانستان را متوقف کنند، زیرا وضعیت امنیتی در افغانستان بسیار خطرناک است.

آنها همچنین می خواستند با «میکاییل ریبنویک» رئیس اداره مهاجرت سویدن ملاقات حضوری داشته باشند تا در این خصوص گفتگو نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *