• انتشار: ۲۷ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۷:۲۱
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 6198
پرینت

حمله انتحاری در مراسم قرآن خوانی بیش از ۲۵ کشته و زخمی به جا گذاشت

یک مهاجم انتحاری، صبح امروز یکشنبه به مراسم قرآن خوانی حمله کرد که بر اثر آن به گفته مقام ها ریاست صحت عامه ننگرهار ۱۳ تن کشته و ۱۴ نفر دیگر زخمی شد که حال سه تن وخیم است.

عبیدالله شینواری، عضو شورای ولایتی ننگرهار به مناسبت آزادی برادرش از چنگ گروه تروریستی داعش، مراسم قران خوانی ترتیب داده بود که یک مهاجم انتحاری خود را بین مهمانان منفجر کرد.

در این مراسم؛ شماری از نزدیکان او، سران قومی و اهالی ننگرهار به خانه او واقع در شهر جلال‌آباد حضور یافته بودند. برادر آقای شینواری هم در این انفجار زخمی شده است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است اما ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان گفته که این انفجار ربطی به این گروه ندارد.

این انفجار محکومیت گسترده‌ای را به دنبال داشته است. مقام‌های دولتی، شخصیت‌های شناخته‌شده و کاربران شبکه‌های اجتماعی، این انفجار را تقبیح کرده‌اند.

از جمله اشرف غنی رئیس جمهوری گفته که عاملان این بمبگذاری انتحاری به دلیل ناتوانی در برابر نیروهای امنیتی، به حمله به افراد بیگناه روی آورده‌اند.

آقای غنی گفته کسانی که به ریختن خون مردم و جنگ ادامه می‌دهند، حکومت با آنها درباره صلح گفتگو نخواهد کرد و نیروهای امنیتی و دفاعی با آن‌ها با تمام نیرو خواهند جنگید.

علاوه بر این عبدالله عبدالله و رئیس شورای امنیت ملی نیز این رویداد را محکوم کرده است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *