• انتشار: 22 آوریل 2018
  • ساعت: 20:00
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27712
پرینت

حمله انتحاری امروز، پای وزیر داخله را به مجلس سنا کشاند

مشرانو جرگه (مجلس سنا) در واکنش به حمله تروریستی مرگبار امروز (یکشنبه) در غرب کابل، ویس احمد برمک وزیر امور داخله را به این مجلس احضار کرد.

فضل هادی مسلم یار رئیس مجلس سنا در پیوند به حمله تروریستی مرگبار گروه داعش بر یک مرکز ثبت نام رای دهندگان در غرب کابل، گفت که دولت در تامین امنیت این مراکز کوتاهی کرده است.

وی گفت که این روند قرار است الی دو یا سه ماه ادامه داشته باشد، در حالیکه دولت در روزهای آغازین این روند در تامین امنیت آن ناکام مانده است.

آقای مسلم یار علاوه کرد که به بدین منظور، «ویس احمد برمک» وزیر امور داخله را به منظور بررسی وضعیت امنیتی روند ثبت نام واجدین شرایط رای دهندگان انتخاباتی در روز یکشنبه هفته آینده به این مجلس فرا می خواند تا در خصوص تامین امنیت این روند به مردم توضیح بدهد.

لازم به ذکر است که حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز (یکشنبه) یک مهاجم انتحاری وابسته به گروه داعش، یک مرکز ثبت نام رای دهندگان انتخاباتی را در منطقه مهتاب قلعه واقع در دشت برچی شهر کابل هدف قرار داد.

براساس آمار تازه وزارت صحت، در این رویداد دست کم ۵۷ تن جان خود را از دست داده و ۱۱۹ تن دیگر زخمی شدند.

این اولین بار نیست که مراکز ثبت نام رای دهندگان انتخاباتی هدف قرار می گیرند. اولین مورد با اختطاف سه کارمند یکی از این مراکز به همراه دو سرباز پولیس در ولایت غور بود. به دنبال آن، دو نیروی امنیتی یک مرکز دیگر در شهر جلال آباد از سوی مردان مسلح ناشناس کشته شدند. در ولایت بادغیس نیز یک محافظ امنیتی یک مرکز کشته شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *