• انتشار: 8 دسامبر 2015
  • ساعت: 20:35
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4975
پرینت
نی:

“حملات اخیر به کارشناسان مسایل سیاسی آزادی بیان را هدف قرار داده است”

سازمان حمایت از رسانه های آزاد (نی) امروز سه شنبه از حملات اخیر به برخی کارشناسان و چهره های سیاسی کشور اظهار نگرانی کرد و گفت که چنین حملاتی آزادی بیان را در کشور هدف قرار داده است.

مجیب خلوتگر رئیس نی گفت “طی یک ماه گذشته هفت سوء قصد به جان کارشناسان مسایل سیاسی کشور شده است که بزرگترین حمله علیه آزادی بیان در کشور است. چنین حملاتی نگرانی هایی را میان نهادهایی که از حقوق رسانه ها دفاع می کند بوجود آورده است.”

گفتنی است طی روزهای گذشته پس از سوء قصد به جان احمد سعیدی کارشناس مسایل سیاسی کشور، دو مفسر سیاسی دیگر کشور از جمله جاوید کوهستانی و طوفان وزیری از سوی مردان ناشناس مورد حمله قرار گفتند. همچنین نثاراحمد بهاوی بازیکن تیم ملی تکواندی کشور و یک نماینده مجلس نیز مورد سوء قصد قرار گرفتند.

محمد هاشم الکوزی عضو مشرانو جرگه که در همسایگی خانه طوفان وزیری زندگی می کند گفت “هنگامی که مردان مسلح به روی طوفان وزیری و رئیس شورای ولایتی هلمند آتش گشودند من در منزل نبودم. آنها توانستند از این حمله جان سالم به در ببرند و مهاجمان نیز گریختند.”

به گفته وی، این سوء قصد به جان چهره های سیاسی کشور یک معما است.

آقای الکوزی افزود “به نظر من کسانی که به جان کارشناسان مسایل سیاسی کشور سوء قصد کرده اند هدف دارند تا آزادای بیان را در کشور مختل سازند.”

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله کشور می گوید که پولیس تاکنون کسی را در ارتباط به این حملات دستگیر نکرده است، اما تحقیقات ادامه دارد.

بر اساس گفته های نی، هفت حمله و سوء قصد به جان کارشناسان مسایل سیاسی و فعالان جامعه مدنی کشور در ماه های اخیر روی داده است.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *