• انتشار: ۱ دلو ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۰:۴۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 31749
پرینت

حمدالله محب به سرپرستی وزارت داخله منصوب شد

محمد اشرف غنی رئیس جمهور شامگاه دیروز ۲۹ جدی در دیدار از وزارت داخله حمد الله محب را به سرپرستی این وزارت منصوب کرد.

به گزارش رها، ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای از دیدار رئیس جمهور غنی با هیأت رهبری وزارت داخله و معرفی حمد الله محب به سرپرستی این وزارت خبر داه است.

در خبر نامه ارگ آمده است: در این دیدار، ابتدا جانان بارکزی معاون اول وزارت امور داخله، گزارش اجراآت وزارت متذکره را در بخش اصلاحات، مبارزه با فساد، سطح اکمالات، تعیینات از طریق بورد، شایسته سالاری، مبارزه با جرایم، مشارکت زنان، توزیع زمین و اجرای کوپن برای فامیلهای شهدا و روند مصرف بودجه به رئیس جمهور ارائه کرد.

رئیس جمهور غنی پس از استماع گزارش متذکره، ضمن تشکر از فعالیت های پلیس، گفت: روند که در دورۀ مدیریت امرالله صالح آغاز شده بود، ادامه یابد و تصامیم از فرد محوری به نهاد محوری باید مبدل شود.

رئیس جمهور افزود که روند اجماع مدیریتی در وزارت امور داخله ادامه می یابد و به عقب نمی رود و به‌خاطر اینکه وقفه به وجود نیاید، داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی، امور وزارت داخله را تا تعیین وزیر داخله جدید، انجام می دهد. وی گفت که دیدگاه واحد و مشخص در وزارت امور داخله به وجود آمده که از دفاعی به تعرضی مبدل شده است.

رئیس جمهور غنی از مدیریت پلیس در انتخابات پارلمانی و روند ثبت نام کاندیدان ریاست جمهوری تشکر کرد و هدایت داد که یک گروپ کاری به منظور مدیریت امنیت انتخابات در وزارت امور داخله ایجاد گردد و ترتیبات همه جانبه برای امنیت انتخابات گرفته شود.

وی بر اصلاحات در پلیس، تغییر وضعیت قوای خاص و امنیت کلان شهرها و شاهراه ها تأکید کرده، گفت که با همکاری اردوی ملی شاهراه ها تأمین امنیت شوند.

رئیس جمهور کشور بر تأمین امنیت بنادر توسط پلیس نیز تأکید نموده، گفت که با تأمین امنیت ما باید عواید خود را افزایش دهیم.

همچنان رئیس جمهور غنی بر تعلیم و تربیت، رسیدگی به فامیل های شهدا، اعاشۀ به موقع پلیس و جلب و جذب در صفوف پلیس تأکید کرد و افزود که مدیریت واحد و هدفمند موجب اعتماد مردم می شود و تعهدات جامعه جهانی برای حمایت از نیروهای امنیتی باقی است و قوای امنیتی هرگز در پروسۀ صلح مورد معامله قرار نخواهد گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *