• انتشار: ۱۱ دلو ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۸:۰۸
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 31914
پرینت
رئیس اطلاعات ملی امریکا

حمایت پاکستان از تروریسم، تلاشهای آمریکا برای مقابله با طالبان را از بین می‌برد

رئیس اطلاعات ملی امریکا اظهار داشت: پاکستان برای تروریستها پناهگاه امن ایجاد کرده و تروریستها از این منطقه علیه منافع آمریکا و افغانستان اقدام می‌کنند.

به گزارش رها، دانیل کوتس، رئیس اطلاعات ملی امریکا، پاکستان را به استفاده ابزاری از گروه‌های تروریستی برای مقاصد سیاسی متهم کرد.

کوتس که در کمیته جاسوسی سنای آمریکا صحبت می کرد، افزود: حمایت پاکستان از تروریسم، تلاشهای آمریکا برای مقابله با طالبان در افغانستان را از بین می‌برد.

وی در ادامه گفت: اگر حمایت ناتو و نیروهای آمریکایی از نظامیان افغان در سطح فعلی باقی بماند، هیچکدام از طالبان و یا دولت افغانستان قادر نیست پیشرفت نظامی در سال ۲۰۱۹ داشته باشد.

همچنین در گزارش سیا به سنای آمریکا آمده است که نیروهای نظامی افغانستان به دلیل مأموریت دفاعی، عدم سیال بودن و همچنین عدم توانایی در حفظ سرزمین تلفات زیادی را متحمل شده است.

کوتس خاطرنشان کرد که تلاش برای صلح با طالبان و تصمیم برای خروج نظامیان آمریکا از افغانستان نقش مهمی در آینده افغانستان خواهد داشت.

در همین حال سنای امریکا از دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور خواست تا در تصمیم خود برای خروج نیروهای نظامی امریکا از سوریه و افغانستان تجدید نظر نماید.

رئیس مجلس سنای امریکا گفته است که امریکا به عنوان کشور مدافع آزادی و حقوق بشر باید از متحدان خود حمایت کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *