• انتشار: 29 سپتامبر 2017
  • ساعت: 13:34
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 24639
پرینت
وزیر خارجه پاکستان:

حقانی و دیگر گروه های تروریستی آموزش دیده آمریکا هستند

وزیر خارجه پاکستان گفته است که گروه های تروریستی و رهبران آنها مانند حقانی ها آموزش دیده های آمریکا هستند و به همین دلیل با وجود فشارهای بین المللی علیه آنها اقدامی نشده است.

خواجه محمد آصف وزیر خارجه پاکستان که در نشست مجمع انجمن آسیا در نیویورک سخن می زد، گفت که گروه های تروریستی و رهبران شان مانند «حقانی ها» و یا «حافظ سعید» دست نشانده و آموزش دیده های آمریکا هستند و به همین دلیل است که با وجود فشارهای بین المللی علیه آنها هیچ اقدامی نشده است.

او گفت: “این اشخاص ۲۰ تا ۳۰ سال پیش عزیزان شما (آمریکا) بودند. آنها در کاخ سفید غذا و شراب می خوردند، اما هم اکنون می گوید که پاکستانی ها! بروید به جهنم زیرا شما این تروریستان را پرورش می دهید.”

محمد آصف افزود: “بسیار آسان است که پاکستان را متهم به حمایت از حقانی و یا حافظ سعید کنید. آنها مسئولیت های ما هستند و من قبول دارم که مقابله با آنها جزوی از مسئولیت ما است. اما به ما فرصت بدهید تا بتوانیم از شر آنها خلاص بشویم. ما نیاز به زمان داریم زیرا امکانات کافی برای مقابله با آنها را نداریم، در حالیکه شما همزمان مسئولیت های ما را افزایش نیز می دهید.”

لازم به ذکر است که مقامات کشورمان و آمریکا همواره گفته اند که درگیری های داخل افغانستان ریشه در پناهگاه های تروریستان در پاکستان دارد، بخصوص اینکه پناهگاه های طالبان و حقانی در شهرهای کلیدی پاکستان همچنان دست نخورده باقی مانده است.

وزیر خارجه پاکستان همچنین علاوه کرد که بحران افغانستان راه حل نظامی ندارد و متهم کردن پاکستان به عنوان مقصر اصلی ناامنی افغانستان عادلانه نیست.

او مدیریت موثر مرزی را از راه کارهای اصلی برای مقابله با بحران ناامنی در افغانستان عنوان کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *