• انتشار: ۳۰ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۵:۴۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 6274
پرینت
باشندگان ولایات مشرقی:

حضور داعش اگر جدی گرفته نشود دامنگیر کل کشور خواهد شد

ده ها تن از باشندگان ولایات مشرقی با تجمع در مقابل قصر دارالمان خواستار اقدام جدی دولت در راستای از بین بردن گروه های تروریستی به ویژه “داعش” در این ولایات شدند.

 

تظاهر کنندگان با سردادن شعار های “ما صلح میخواهیم و جنگ بس است” به سران حکومت هشدار دادند که اگر به معضل ناامنی ولایات شرقی، توجه جدی نشود، به زودی دامنه ناامنی به سایر ولایت های کشور به ویژه مرکز نیز کشیده خواهد شد.

میرویس عمر خیل، اعتراض کننده از ولایت ننگرهار به رسانه ها گفت که ناامنی ولایات مشرقی به ویژه ننگرهار بر تمام ولایات اثر دارد و اگر اقدام جدی برای سرکوبی گروه تروریستی داعش صورت نگیرد، به زودی دامنه ناامنی ها در پایتخت نیز کشانیده خواهد شد.

به گفته عمرخیل؛ ناامنی سبب شده تا اکثر باشندگان ولایات مشرقی خانه های خود را ترک و به نقاط دیگر کشور آواره شوند.

وی از حکومت وحدت ملی خواست که برای تامین امنیت ولایت های شرقی کشور گام های عملی را روی دست گرفته، صلح و امنیت را در کشور تامین کنند.

متعرضان موجودیت گروه داعش را در مشرقی، یک مشکل جدی عنوان کردند و خواستار قطع نشرات رادیو صدای خلافت که گفته می شود تبلیغات گروه داعش را نشر می کند در ولایت ننگرهار شدند.

این در حالی است که دولت چندی قبل از قطع شدن نشرات رادیو صدای خلافت خبر داده بود، اما در آن زمان نیز این گفته ها از سوی اکثر باشندگان ولایت مشرقی و نهاد های حمایت از خبرنگاران در مرکز تکذیب شده بود.

اعتراض کنندگان هم چنان خواستار برکناری مسوولان ادارات محلی ولایت های شرقی کشور شدند و آنان را به بی کفایتی متهم کردند.

این معترضین از حکومت، احزاب سیاسی، مجلس، جامعه جهانی و مخالفین مسلح دولت خواستند که گام های عملی جهت به نتیجه رسیدن پروسه صلح بردارند تا امینت مردم افغانستان از جمله باشندگان ولایات شرقی تامین گردد.

باشندگان ولایت شرقی کشور در حالی از افزایش ناامنی ها اعتراض می کنند که از یک سال به اینسو فعالیت گروه داعش و طالبان در ولایت‌های شرقی کشور به ویژه ولایت ننگرهار افزایش یافته است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *