• انتشار: ۲۶ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۱۳
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 24284
پرینت

حسین صفری اولین مدال طلای مسابقه های داخل سالن ترکمنستان را کسب کرد

حسین بخش صفری اولین مدال طلای وزن ۶۲ کیلوگرم رشته جوجیتسو را در مسابقات داخل سالن آسیایی در عشق آباد پایتخت ترکمنستان کسب کرد .

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری ده روز پیش در حکمی گفته است که ورزشکارانی که در مسابقه های رزمی و داخل سالونی ترکمنستان موفق به کسب مدال شود، جوایز نقدی داده می شود.

شاه حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری با نشر این خبرگفته است وزرشکارانی که مدال طلا بگیرند ۶۷۰ هزار افغانی جایزه دریافت خواهند کرد.

آقای مرتضوی همچنین نوشته است که ورزشکارانی که مدال نقره بگیرند ۳۳۵ هزار افغانی و مدال اوران برونز ۲۰۱ هزار افغانی جایزه نقدی دریافت خواهند کرد.

پنجمین دوره مسابقات بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی ۲۰۱۷ در تاریخ ۱۷ الی ۲۷ سپتامبر سال جاری میلادی در عشق آباد پایتخت ترکمنستان در محل دهکده المپیک جدید برگزار شده است.

در مسابقات مذکور قرار است ۳۴ کمیته ملی المپیک آسیا نیز حضور یابند و برای اولین بار نیز کمیته‌های کشورهای اقیانوسیه نیز بیش از ۵۰۰ ورزشکاران خود را به این مسابقات اعزام خواهند کرد.

مسابقات هنرهای رزمی و داخل سالون ترکمنستان قراراست با اشتراک ورزش‌کاران از شصت کشور جهان در ۲۱ رشته ورزشی در عشق‌آباد مرکز ترکمنستان برگزار شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *