• انتشار: 14 ژانویه 2016
  • ساعت: 19:55
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 6109
پرینت

حزب جبهه نوین ملی افغانستان اعلام موجودیت کرد

حزبی جدید با نام «جبهه نوین ملی افغانستان» به عنوان حزبی مخالف دولت امروز پنجشنبه رسما اعلام موجودیت کرد.

«انورالحق احدی» رئیس این حزب می گوید که دولت در تمامی وعده های خود ناکام مانده و باید هر چه زودتر انتخاباتی برگزار شود و دولت جایگزین گردد.

وی امروز در مراسم آغاز به کار این حزب گفت که همه فعالیت های حکومت وحدت ملی مخالف منافع ملی افغانستان می باشد.

آقای احدی همچنین از حمایت های خودش از دولت وحدت ملی در دوران انتخابات ریاست جمهوری اظهار ندامت کرد و گفت که مردم نباید قربانی بازی های سیاسی رهبران حکومت وحدت ملی از جمله محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور و داکتر عبداله عبداله رئیس اجرایی کشور شوند.

لازم به ذکر است که حزب جبهه نوین ملی افغانستان پس از حزب کنگره ملی افغانستان به رهبری عبدالطیف پدرام دومین حزب اپوزیسیون افغانستان می باشد.

انورالحق احدی در حکومت قبلی به عنوان وزیر مالیه/دارایی فعالیت داشت و در دوران کمپاین های ریاست جمهوری سال ۲۰۱۴ از محمد اشرف غنی حمایت می کرد.

وی گفت که دیگر از وعده های اجرا نشده دولت خسته شده است.

انورالحق احدی افزود “متصدیان دولت در کارشان ناکام هستند. حزب جبهه نوین ملی افغانستان باور دارد که بر اساس قانون اساسی باید انتخابات برگزار شود و دولت جدیدی جایگزین دولت فعلی گردد. ما حزب اپوزیسیون هستیم و تصمیم نداریم بخشی از دولت شویم.”

وی همچنین افزود “تنها راه نجات کشور برگزاری یک انتخابات سالم است. حزب جبهه نوین ملی افغانستان با وجود اینکه مخالف دولت است تمام حمایت خود را از نظام اساسی افغانستان انجام می دهد.”

به باور احدی فقر و مهاجرت های گسترده شهروندان کشور ناشی از اختلافات موجود در درون حکومت وحدت ملی است.

وی از جامعه جهانی خواست تا دیگر به افغانستان فشار وارد نکنند تا به کارش ادامه دهد.

انورالحق احدی گفت “ترس از آینده ای بدتر نباید ما را مجبور کند تا از خواسته هایمان کوتاه بیاییم. مردم تغییر در دولت می خواهند و قانون اساسی ما نیز این اجازه را به ما داده است تا انتخاباتی زودهنگام برگزار کنیم.”

مولوی قلم الدین یکی از بنیانگذاران حزب جبهه نوین ملی افغانستان در این مراسم خطاب به محمد اشرف غنی گفت که اگر اوضاع را تغییر ندهد حمایت ملت را از دست خواهد داد.

وی گفت “چه کسی کنارت خواهد ایستاد؟ بر چه کسی حکومت خواهی کرد؟ کسی که هیچ کس را در اطراف خود ندارد، نمی تواند رئیس جمهور باشد.”

سید جواد حسینی یکی دیگر از رهبران این حزب گفت حزب های اپوزیسیون صدای ملت هستند و فعالیت های دولت را نظارت می کنند.

وی گفت “مشکلاتی را که هم اکنون ما تجربه می کنیم ناشی از نداشتن اپوزیسیونی قوی می باشد.”

گفتنی است این حزب همچنین دولت را برای تعیین نکردن دادستان کل و دیگر مقامات بلند پایه دولتی سرزنش کرد و از رئیس جمهور برای صدور فرمان های پی هم انتقاد کرد.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *