• انتشار: 22 ژانویه 2017
  • ساعت: 15:45
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 17827
پرینت

حزب اسلامی درصدد آزاد سازی ۱۵۰۰ عضو گروه طالبان است

گزارش هایی منتشر شده است که بر اساس آن حزب اسلامی گلبدین حکمتیار درصدد آن است که ۱۵۰۰ عضو گروه طالبان را تحت نام اعضای این حزب از زندان ازاد کند.

بر اساس این گزارش ها، حزب اسلامی گفته است که حدود ۲ هزار زندانی در بازداشت دولت است و خواستار ازادی این زندانیان شده است.

تلویزیون یک مدعی شده است که اسنادهایی در دست دارد که نشان دهنده آن است که ۱۵۰۰ تن از این افراد عضو گروه تروریستی طالبان است که حزب اسلامی خواهان آزادی آنان شده است.

بر اساس این ادعا، ۵۰۰ تن به اتهام عضویت در حزب اسلامی بازداشت شده اند و متباقی عضویت این گروه را ندارد.

بررسی بیش از یک ماه کمیته‌ی آزادی زندانیان حزب اسلامی نشان می‌دهد که ۳۸۸ تن از فهرست یادشده عضویت طالبان را دارند یا هم جرم‌شان قاچاق مواد مخدر، قتل، آدم ربایی و سایر جرم‌های جنایی است.

محمد امین کریم، رییس هیات مذاکره کننده‌ی حزب اسلامی گفته: “اول اینکه این زندانیان ناحق به نام طالبان بازداشت شده و دوم به خاطر اینکه از فشار حکومت و زندانیان طالبان رهایی یابند، خود را طالبان معرفی کرده بودند.”

آقای کریم افزود که حتمن کسانی در فهرست ارایه‌ شده‌ی آنان به حکومت وجود دارد که طالبان هستند.

سند‌ها همچنین نشان می‌دهد که برای محبوسان طالبان در زندان کندهار کارت‌های عضویت حزب اسلامی توزیع شده است تا در چارچوب توافقنامه‌ی صلح دولت افغانستان و حزب اسلامی از زندان رها شوند، اما گفته می‌شود که نیروهای امنیتی کشور به موقع مانع این کار شده و عاملان آن را دستگیر کرده‌اند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *