• انتشار: 19 سپتامبر 2016
  • ساعت: 09:11
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 13427
پرینت

حزب اسلامی: داکتر عبدالله از مخالفت با توافقنامه صلح دست برداشته است

حزب اسلامی حکمتیار گفته است که داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور از مخالفت خود با امضای توافقنامه صلح میان دولت افغانستان با این حزب (حزب اسلامی گلبدین حکمتیار) دست برداشته است.

اکسپرس تریبیون نوشت؛ یک مقام ارشد حزب اسلامی گلبدین حکمتیار که خواست نامش فاش نشود روز گذشته گفت عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور به تازگی از مخالف اش با امضای توافقنامه صلح میان دولت افغانستان و این حزب دست برداشته است.

به گفته این حزب، توافقنامه صلح میان دولت افغانستان و حزب اسلامی حکمتیار قرار بود در ۱۰ سپتامبر (۲۰ سنبله) به امضا برسد، اما به دلیل برخی مشکلات در درون دولت افغانستان به تاخیر افتاد.

یک سخنگوی حزب اسلامی کمی بعد گفت که مخالفت داکتر عبدالله عبدالله با این قراداد، این تاخیر را بوجود آورده است.

ظاهرا برخی اعضای ارشد سابق حزب اسلامی حکمتیار که هم اکنون در گروه داکتر عبدالله هستند از بازگشت گلبدین حکمتیار به کابل خوشحال نیستند.

یک مقام ارشد این حزب روز گذشته یکشنبه به اکسپرس تریبیون گفته است “ما نشانه های بسیاری از دفتر داکتر عبدالله دریافت کرده ایم که دیگر تیم ایشان با امضای توافقنامه صلح مخالفت نمی کند.”

وی همچنین گفت که این توافقنامه بزودی میان دولت افغانستان و این حزب امضا می شود.

این در حالیست که روز گذشته نمایندگان مجلس سنای کشور با حمایت از این توافقنامه صلح از دولت خواستند اسامی کسانی که با این توافقنامه صلح مخالفت می کنند را افشا کند.

فضل هادی مسلمیار رئیس مجلس سنا گفت دولت و حزب اسلامی باید جزئیات گفتگوهایشان را شریک بسازند.

برخی منابع گفته اند که شورای عالی صلح کشور به طور کامل از جریانات در حال اتفاق پیرامون توافقنامه صلح با حزب اسلامی اطلاع ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *