• انتشار: 23 سپتامبر 2016
  • ساعت: 10:56
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 13562
پرینت

حزب اسلامی از قربانیان جنگ داخلی کشور عذرخواهی کرد

حزب اسلامی حکمتیار پس از امضای توافقنامه صلح با دولت افغانستان، از تمامی قربانیان جنگ های داخلی کشور در دهه ۹۰ میلادی که این حزب نیز در آن ها دخیل بوده عذرخواهی کرد.

قریب الرحمان سید یک عضو ارشد حزب اسلامی حکمتیار در گفتگو با صدای آمریکا گفته است که این حزب خود را عضوی از مردم و بدنه افغانستان می داند.

وی گفت “حزب اسلامی متعلق به مردم است و مردم متعلق به حزب اسلامی می باشند. در هر لحظه، ما از تک تک کسانی که در جنگ های آن دوران قربانی شده اند عذرخواهی می کنیم.”

او همچنین افزود “ما در گذشته نیز بارها از مردم افغانستان عذرخواهی کرده ایم، زیرا اینجا خانه ماست، قریه ماست و مردم ماست.”

این عضو ارشد حزب اسلامی تصریح کرد که باید محکمه ویژه ای دایر گردد و تمامی کسانی که در جنایات جنگی دخیل بوده اند محاکمه شوند، حتی اگر عضوی از حزب اسلامی هستند.

لازم به ذکر است که توافقنامه صلح میان حزب اسلامی حکمتیار و دولت افغانستان قبل از ظهر روز گذشته و در حضور رسانه ها پس از ماه ها تلاش به امضاء رسید.

محمد امین کریم به نمایندگی از حزب اسلامی و محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی کشور به نمایندگی از دولت افغانستان این معاهده صلح را به امضا رساندند.

گفتنی است که این سند پس از امضای محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور و گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی نافذ خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *