• انتشار: ۲۷ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۹:۱۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 12419
پرینت

حرکت ملی نجات افغانستان اعلام موجودیت کرد

حرکت ملی نجات افغانستان تحت رهبری سید منصور نادری که متشکل از چندین نهاد اجتماعی و احزاب سیاسی است، امروز در کابل اعلام موجودیت کرد.

سید منصور نادری، رییس این نهاد گفت که هدف از ایجاد حرکت ملی نجات  افغانستان بیرون رفت از مشکلات های موجود در کشور می باشد.

به گفته وی، باید نهادهای همسو که در این راستا کار می کنند با این نهاد یکجا شوند تا از بحرانی که در کشور به میان آمده است همه ملت ما نجات پیدا کنند.

او از مشکلات درون دولت یاد کرد و گفت که ما از مشکلات ها موجود درون دولت تقسیم قدرت می باشد ابراز نگرانی می کنیم و باید رهبران حکومت وحدت ملی به این چالش پایان دهند.

آقای نادری خواستار انتخابات شفاف و عادلانه شد و تاکید کرد که حکومت وحدت ملی باید به زودترین زمان تذکره های الکترونیکی را توزیع کند تا یک انتخابات شفاف در آینده داشته باشیم.

در همین حال، جنرال محمد آصف بکتاش عضو حزب حرکت ملی نجات افغانستان با بیان اینکه کشور با گروه افراطی و تروریستی در حال جنگ است، گفت که در حال حاضر گروه های افراطی و تروریستی که استخبارات خارجی بخصوص پاکستان حمایت شان می کنند باید همچو نهادها با هم انسجام پیدا کنند تا علیه این گروه ها مبارزه صورت گیرد.

وی ادامه داد که در حدود ۳۰ گروه تروریستی از سوی استخبارات پاکستان و کشورهای بین المللی در افغانستان فعالیت دارند که ۳۵ درصد اراضی کشور را اشغال کرده اند.

بکتاش از ایالات متحده امریکا شکایت کرد و افزود که امریکا باید سیاست شان را علیه گروه های تروریستی بخصوص کشور پاکستان باید تغییر دهد و توافق سیاسی که با افغانستان کرده به آن جامه عمل بپوشاند.

وی ادامه داد که سیاست های امریکا تا حال غلط بوده و باید در سیاست شان تجدید نظر کند، چون همه مردم افغانستان در حال حاضر شعارهای ضد امریکایی سر می دهند و باید سیاست شان را تغییر دهند.

گفتنی است که این حزب بیشتر از ۱۳۰ نهاد مدنی و مردمی تشکیل شده و با ریاست سید منصور نادری اداره می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *