• انتشار: 27 می 2017
  • ساعت: 13:17
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21117
پرینت
معاون رئیس جمهوری:

حرمت ماه رمضان را نگه دارید/ دشمنان افغانستان به هیچ ارزشی پایبند نیستند

سرور دانش، معاون ریاست جمهوری در پیامی تبریکی به مناسبت حلول ماه رمضان از مردم و رسانه ها خواسته است که حرمت ماه رمضان را نگه دارید.

 

دفتر مطبوعاتی معاونت دوم ریاست جمهوری به نقل از آقای دانش نوشته است: از همه آحاد مردم و رسانه های کشور می خواهم که حرمت ماه مبارک رمضان را نگه داشته و از هرگونه اعمال و رفتارهایی که باعث رنجش مسلمانان و یا بی حرمتی به باورهای آنان پنداشته می شود، خودداری کنند.

در این پیام همچنین نوشته شده که بر اساس آموزه های دین مبین اسلام آن چه در این ماه اهمیت دارد خودسازی و توجه عمیق به معنویت و راه های رسیدن به سعادت ابدی است. ماه رمضان ماه مهمانی و ضیافت خداوند است و در آن هر کسی تلاش می کند تا هرچه بیشتر به خداوند لایزال تقرب جسته و بهره های وافری از خان گسترده رحمت الهی را از آن خود سازد.

مردم مسلمان افغانستان در شرایطی به استقبال ماه مبارک رمضان می روند که دشمنان قسم خورده مردم و تروریستان خون آشام به حمایت و پشتبانی حامیان خارجی خود و حلقات فرصت طلب و بد اندیش داخلی، در گوشه و کنار کشور بر طبل جنگ و خشونت می نوازند و پا بند به هیچ ارزشی نیستند.

در پیام نوشته شده که نیروی دلیر امنیتی اما با پشت سر گذاشتن تمامی دشواری ها، مسوولیت سنگین تامین امنیت و جنگ با تروریستان بر عهده دارند. آنان مسولیت خویش را در این ایام مبارک با دهان روزه و قلب های سرشار از معنویت و ارزش های دینی و اسلامی انجام خواهند داد.

آقای دانش همچنین گفته از همه‌ی مردم متدین و مسلمان افغانستان می خواهم که برای صلح و آرامش کشور و هم چنین برای پیروزی نیروهای امنیتی خویش بر دشمن زبون و جهالت پیشه دعا کنند.

این پیام در حالی از سوی معاون دوم ریاست جمهوری منتشر می شود که صبح امروز شنبه در ولایت خوست تروریستان یک موتر مملو از مواد انفجاری را منفجر کردند که نزدیک به ۳۰ تن کشته و زخمی شدند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *